שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

בגלל הסגר: חלק מהעצמאים יכולים להגיש בקשות למקדמה למענק לספטמבר-אוקטובר

רשות המסים הודיעה על חלק נוסף מתוכנית הסיוע לעצמאים, המתייחס לעסקים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף שקל שצופים ירידה של 25% מהמחזור לפחות בשל משבר הקורונה, בחודשים ספטמבר ואוקטובר. זאת לעומת תנאי של ירידה ב-40% לפני הסגר

אתי אפללו 11:5704.10.20

נדבך נוסף של תוכנית הסיוע הכלכלי לעצמאים יוצא לדרך - רשות המסים הודיעה שעצמאים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף שקל, אשר צופים ירידה של 25% לפחות בפעילות בשל משבר הקורונה, יכולים להגיש בקשות למקדמה למענק הוצאות לעסק קטן לחודשים ספטמבר-אוקטובר.

 

 

ככלל, המענקים הדו-חודשיים לעצמאים ובהם מענק סוציאלי ומענק הוצאות, ניתנים כשבועיים לאחר תום התקופה הרלוונטית, במקרה זה חודשים ספטמבר-אוקטובר, ובתנאי שיש ירידה של 40% בהכנסות לעומת החודשים המקבילים ב 2019.

 

כעת, בשל הסגר, ניתן לבקש מקדמה על חשבון מענק ההוצאות של ספטמבר-אוקטובר כבר כעת, גם אם הירידה הצפויה היא 25% בלבד.

 

חנות סגורה בקורונה חנות סגורה בקורונה צילום: אדם קפלן

 

האפשרות להגשת הבקשה נפתחה כבר בשבוע שעבר לעצמאים עם מחזור של מעל ל-300 אלף שקל, וכעת היא נפתחת גם לעצמאים עם מחזור נמוך יותר.

 

המקדמות הן בסכום של עד 3,000 שקל: לעצמאים עם מחזור שנתי של עד 100 אלף שקל – מקדמה בסך 1,500 שקל. לעצמאים עם מחזור שנתי של 100 – 200 אלף שקל - מקדמה בסך 2,000 שקל. ולעצמאים עם מחזור שנתי של 200 – 300 אלף שקל - מקדמה בסך 3,000 שקל.

 

 

את הבקשה למענק יש להגיש דרך האזור האישי ברשות המסים, בקישור המצורף:

 

https://www.gov.il/he/service/self-employed-additional-grant

 

 

 

 

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

x