הכסף

מדוע בנק לאומי מבקש להטיל חיסיון משפטי על סכסוך עם הוועד?

לבקשת הבנק ניתן חיסיון על פרטי הסכסוך, אולם באופן חריג מנכ"ל לאומי חנן פרידמן התייצב לדיון בביה"ד לעבודה בת"א, בניסיון לשכנעו בנכונות טענות הבנק. במכתב ששלח הוועד לעובדי הבנק נכתב: "זהו משבר אמון קשה והסלמה של מערכת יחסי העבודה. התייצבות המנכ"ל בביהמ"ש מבלי לדבר איתנו ישירות - תעודת עניות"

נעמי צורף 20:0201.10.20

סכסוך עבודה חריג בין הנהלת בנק לאומי לוועד העובדים מתנהל ביממה האחרונה בבית הדין לעבודה בתל-אביב. מנכ"ל הבנק בעצמו, חנן פרידמן, התייצב אף הוא באופן חריג לדיון בבית הדין. לבקשת הבנק ניתן חיסיון על פרטי הסכסוך ולכן לא נוכל לחשוף פרטים נוספים בשלב זה.

 

 

במכתב ששלח היום הוועד לעובדי הבנק, נכתב כי אתמול בשעות הצהריים הגישה הנהלת הבנק בקשה דחופה לבית הדין לעבודה כנגד ההסתדרות וכנגד ועד הפקידים וועד המנהלים, וכי החל מהשעה 9 הבוקר ועד 13 התקיים דיון בנושא בבית הדין מול הנשיאה השופטת הדס יהלום.
חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי צילומים: רון קדמי, שאול גולן

 

"במהלך הדיון דחתה השופטת את הטענות שהעלה הבנק בפניה", נכתב במכתב. "בשלב מסויים של הדיון התייצב ללא כל הזמנה מנכ"ל הבנק, חנן פרידמן, וניסה לשכנע בעצמו את השופטת לקבל את טענות הבנק אך גם אז הבהירה השופטת מכי היא לא מקבלת את טענות הבנק וכי יש לנהל מו"מ עם נציגות העובדים בבנק".

 

בתום הדיון הוחלט לגשת להליך גישור אצל השופטת בדימוס אורנית אגסי. במידה ולא יגיעו הצדדים להסכמות במסגרת הגישור, יתייצבו שוב ביום ראשון הקרוב לדיון נוסף בבית הדין.

 

עוד נכתב על ידי הוועד כי: "אנו מקווים שהנהלת הבנק מבינה שהפניה שלה לבית הדין לעבודה היא מבחינתנו משבר אמון קשה והסלמה של מערכת יחסי העבודה. מבחינתנו התייצבות המנכ"ל באופן אישי בבית הדין לעבודה היא תעודת עניות להנהלת הבנק אשר במקום לנהל איתנו מו"מ ישירות מעדיפה להתנהל מול בית הדין לעבודה".

 

מלאומי נמסר: "מתקיים מו"מ בין הצדדים ולא נתייחס מעבר לכך".

x