שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
צרכנות פיננסית

"למתים מקורונה אין ביטוח חיים": חברות הביטוח בארה"ב חותכות ב-50% את תחזית הפיצוי

על פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, חברות הביטוח בארה"ב משלמות הרבה פחות פיצויים לנפגעי הקורונה מכפי שצפו בתחילה. הסיבה: רוב המתים מהנגיף הם בני מיעוטים שלא מחזיקים בביטוח חיים או קשישים שהפוליסה שלהם נמוכה באופן יחסי

שירות כלכליסט 22:5828.09.20

חברות הביטוח בארה"ב משלמות הרבה פחות פיצויים מכפי שצפו בתחילה למשפחות של חולי קורונה שהלכו לעולמם - כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".  "בשבועות האחרונים צמצמו החברות בשיעור חד של 40%-50% את ההערכות שלהן ביחס להיקף החשיפה הכספית בשל הנגיף", אמר לעיתון אנליסט המניות של קרדיט סוויס אנדרו קליגרמן.

 

הסיבה המרכזית לכך שחברות הביטוח צפויות להיפגע פחות מן הנגיף היא שרבים מקורבנות הקורונה הם חולים שלא מחזיקים בביטוח חיים, בעיקר מיעוטים. אוכלוסיה נוספת של מתים מן הנגיף הם קשישים שפוליסות ביטוח החיים שלהם נמוכות יחסית. 

פינוי של גופת חולה קורונה מוצאת מבית חולים בברוקלין פינוי של גופת חולה קורונה מוצאת מבית חולים בברוקלין צילום: איי אף פי

 

לאנשים מבוגרים, מעל גיל 65, יש בדרך פוליסות ביטוח חיים קטנות יותר מאנשים צעירים יותר שעדיין נמצאים בשוק העבודה ומבקשים להגן באמצעות הפוליסות שלהם על בני זוגם וילדיהם מפני אובדן ההכנסות הפתאומי שייגרם להם, אם יילכו לעולמם, למשל ככל שהם נדרשים לכסות משכנתאות ולממן לימודים גבוהים.

 

על פי נתוני המרכז למניעת בקרות והפצתן (CDC), עד אמצע ספטמבר כ-80% ממקרי המוות של קורונה בארה"ב היו של חולים בני למעלה מ-65. בנוסף, השפיעו על הנתונים מאוד גם מיעוטים, בעיקר אפרו-אמריקאים. לפי ה-CDC, יותר מ-20% ממקרי המוות מקורונה היו של אנשים שחורים שאינם היספניים, מעל הייצוג שלהם באוכלוסיה.

 

חברות ביטוח רבות "כלל אינן פונות לשחורים משום שהן סבורות כי האחרונים אינם מעוניינים בפוליסות ביטוח חיים גדולות", אמר ל"ג'ורנל" יוג'ין מיטשל, שעמד בעבר בראש יחידה בחברת ביטוח חיים בניו יורק, אשר הגדילה את מכירות הפוליסות הגדולות יותר לאפרו-אמריקאים. 

 

עיון בנתונים מגלה כי יש חפיפה בין שתי הקבוצות - בני המיעוטים והקשישים. באמצעות נתוני ה- CDC, מכון החשיבה ברוקינגס מצא כי אמריקאים שחורים בגילאי 85 ומעלה מתים מקוביד 19 בקצב של 880 לכל 100,000 תושבים, לעומת 436 לבנים. מן הניתוח עולה כי בכל קטגוריית גיל אנשים שחורים מתו מקורונה בערך באותו שיעור כמו אנשים לבנים - שמבוגרים מהם ביותר מעשור.

 

מנהל הכספים הראשי של Equitable, אנדרס מלמסטרום, נימק בפני אנליסטים את ההחלטה להפחית את אומדני הפיצוי כתוצאה מהנגיף בכך שרבים מהמתים כלל לא היו מבוטחים: "בהמשך אנחנו מצפים שהמגמה הזאת תימשך".

 

 

 

x