$
הכסף

בנק הפועלים חתם על מזכר הבנות עם הבנק הגדול בדובאי

הבנק שאיתו נחתם ההסכם, Emirates NBD, מחזיק בנכסים בשווי 189 מיליארד דולר, פועל ב-13 מדינות ומעניק שירות ל-14 מיליון לקוחות

שירות כלכליסט 20:5714.09.20

הבנק הגדול בדובאי, Emirates NBD, והבנק הגדול בישראל, בנק הפועלים, חתמו בשבוע שעבר על מזכר הבנות ראשון מסוגו לשיתוף פעולה בין שני הבנקים - כך מפרסם היום (ב') בנק הפועלים. לפי הודעת הפועלים, על המזכר חתמו המנכ"ל דב קוטלר, ומנכ"ל קבוצת Emirates NBD מר שיין נלסון.

 

בבנק הפועלים מוסרים עוד: "המזכר מהווה צעד היסטורי, שבמסגרתו הבנקים יעמיקו את שיתוף הפעולה ביניהם במסגרת הידוק היחסים הכלכליים והפיננסיים בין ישראל לאיחוד האמירויות".

 

Emirates NBD הוא הבנק הגדול בדובאי, המחזיק בנכסים בשווי 189 מיליארד דולר, פועל ב-13 מדינות לרבות איחוד האמירויות, סעודיה, מצרים, הודו, סינגפור, בריטניה, אוסטריה, רוסיה וסין, ומעניק שירות ל-14 מיליון לקוחות ברחבי העולם.

 

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל Emirates NBD שיין נלסון מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר ומנכ"ל Emirates NBD שיין נלסון

 

 

דב קוטלר, מנכ"ל בנק הפועלים ציין כי הסכם עם בנק מוביל באיחוד האמירויות הוא הישג פורץ דרך שמאפשר ללקוחות הישראלים לפעול במישרין באיחוד האמירויות ובהמשך במדינות נוספות. "כבוד גדול להיות הבנק הראשון שחותם על הסכם כזה, אשר יתרום לביסוס היחסים בין שתי המדינות".

 

שיין נלסון, מנכ"ל קבוצת Emirates NBD אמר כי "אנחנו שמחים להיות הבנק האמירתי הראשון שחותם על הסכם עם בנק הפועלים, בזמן ששתי המדינות מבקשות לחזק את שיתוף הפעולה הכלכלי והמסחרי. ההסכם עם אחד הבנקים המשמעותיים בישראל צפוי לפתוח הזדמנויות עסקיות ומסחריות ללקוחות שלנו, ויחזק את מעמדנו המוביל כשותף בנקאי אמין לעסקים באזור ה-MENAT".

x