$
צרכנות פיננסית

ועדת הכספים אישרה את הטבות המס בקופות הגמל להשקעה

לאחר יותר מ-3 שנים עיכוב אושרו התקנות שיאפשרו לחוסכים בקופות הגמל להשקעה לנצל את יתרונות המס הגלומים במוצר, במסגרתו מנוהלים היום קרוב ל-15 מיליארד שקל. כעת יתאפשרו ניוד בין הקופות ללא תשלום מס, והעברת הכספים שנחסכו לקופת גמל לקצבה אחרי גיל 60

עירית אבישר 16:1103.08.20

לאחר עיכוב שנמשך יותר משלוש שנים, אושרו היום (ב') התקנות של קופות הגמל להשקעה, שיאפשרו לחוסכים לנצל את יתרונות המס הגלומים במוצר שמנהל היום כבר קרוב ל-15 מיליארד שקל.

 

 

יו"ר ועדת הכספים משה גפני יו"ר ועדת הכספים משה גפני צילומים: אלכס קולומויסקי

 

כך, ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, אישרה את התקנות המאפשרות ניוד קופות גמל להשקעה ללא תשלום מס, מה שאמור להגביר את התחרות בתחום ולשפר את מצבו של העמית. עוד אושר, כי במידה והחוסך הגיע לגיל 60, הוא יוכל להעביר את הכספים מקופת גמל להשקעה לקופת גמל לקצבה, וכך ליהנות מהטבות המס הניתנות בקצבה.

 

לצד האישור ביקשה הוועדה כי תתקיים עבודה נוספת לעניין ניוד לעמיתים במקרה שעמיתים נטלו הלוואה מקופת הגמל, לאחר שבדיון נשמעו הערות לגבי אופן תפעול הסעיף. נושא נוסף שצפוי להיות מטופל בהמשך הוא משך ימי הניוד - זאת לאחר שהועלתה בקשה לקצר את תקופת הניוד ל-5 ימי עסקים מיום בקשת הניוד, במקום 10 ימי עסקים כפי שנהוג כיום. הוועדה ביקשה כי התקנות הללו יובאו לדיון בנפרד.

 

גפני בירך על אישור התקנות: "אני רואה בדבר צעד חיובי, במיוחד נוכח הימים המורכבים בהם אנו נמצאים. המשמעות היא סיוע לאנשים רבים המבקשים ניוד בין קופות הגמל, ושלא יכלו לעשות זאת עד כה".

 

עו"ד נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי ההשקעות מסר: "קופ"ג להשקעה מכילה יתרונות רבים עבור החוסכים בהיבטי מיסוי, תשואה ודמי ניהול, ולכן אנו רואים עלייה מתמדת בחשיפה של הציבור למוצר זה. בנוסף לתיקון החשוב מהיום - קיימת חשיבות להגדלת תקרת ההפקדה בקופת הגמל להשקעה מתקרה של כ-70 אלף שקל בשנה הנהוגה כיום".

x