$
הכסף

הירידה בפעילות בכרטיסי אשראי צפויה לפגוע בתוצאות שב"א

בחודשים אפריל-מאי נרשמה ירידה של 40% בפעילות בכרטיסי אשראי. שב"א, המפעילה את תשתית התשלומים בישראל הודיעה כי תוצאות הרבעון השני עשויות לכלול ירידה חדה בהכנסות

עירית אבישר 19:4920.05.20

משבר הקורונה מגיע גם לתוצאות חברת שב"א (שירותי בנקאות אוטומטיים). החברה  הודיעה היום (ד') כי החל מדוחות הרבעון השני, עלולה החברה להציג ירידה בהכנסות וברווחיות.

 

 

 

החברה, בניהולו של משה וולף, לא סיפקה הערכה בכמה ייפגעו התוצאות. הסיבה לירידה הצפויה היא הירידה בשימוש בכרטיסי אשראי בזמן המשבר. שב"א מהווה את תשתית מערכת התשלומים בישראל, ועיקר הכנסותיה מתבססות על היקף הפעולות המתבצעות בכרטיסי אשראי.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: גטי אימג'ס

 

בזמן תקופת הסגר (חודשים אפריל-מאי) ירדה דרמטית הפעילות בכרטיסי אשראי בשיעור של עד 40%. יחד עם זאת, בשב"א מציינים: "בימים האחרונים, בשל ההסרה ההדרגתית של המגבלות שהטילה הממשלה, לרבות פתיחת קניונים ומרכזי מסחר, החברה רואה התאוששות מסוימת בכמות הפעולות".

 

למרות האופטימיות, בשב"א מעריכים כי אלא אם תתחזק העלייה באופן משמעותי, הם יספגו פגיעה בתוצאות ברבעון השני, ואולי אף מעבר לכך. בנוסף לחברה גם תיק ני"ע, כך שהיא חשופה לשינויים בבורסה. בסעיף זה מציינים בחברה כי שווי התיק ירד בסכום זניח של 1.8% מתחילת השנה.

 

את שנת 2019 סיימה החברה עם הכנסות של 81.6 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת 2018, ורווח של 29.3 מיליון שקל, כפול לעומת 2018. שב"א נסחרת בבורסה לפי שווי של 340 מיליון שקל.

x