$
צרכנות פיננסית

לראשונה בעקבות הסגר: חברת ביטוח משיבה כסף ללקוחות שרכשו ביטוחי רכב

weSure היא החברה הראשונה שמעניקה החזר כספי בשווי של 100 שקל למי שרכש ממנה ביטוח רכב. זאת בעקבות בקשה של הממונה על שוק ההון לבחון את הירידה בהיקף התביעות בביטוחי הרכב כתוצאה מהסגר, ואם זו מצדיקה החזר חלק מהתשלום

רחלי בינדמן 12:5630.04.20

חברת הביטוח weSure היא הראשונה שמעניקה למבוטחיה הישירים בביטוח רכב חובה ומקיף - החזר כספי בשווי של 100 שקל באמצעות שובר לתדלוק בתחנות פז. פרמיית ביטוח רכב חובה ומקיף עומדת על כ-300 שקל בחודש, כך שההחזר של wesure על חודשיים של סגר מהווה כ-15% מהפרמיה החודשית בממוצע.

 

weSure שהוקמה לפני שנה וחצי כחברת ביטוח דיגיטלית המתחרה בענקיות הביטוח המקומיות, שלחה את השובר הדיגיטלי  לכל המבוטחים הזכאים שהיתה בבעלותם פוליסה בתוקף בחודש אפריל 2020. השובר נשלח באמצעות SMS, וניתן לשימוש רב פעמי עד לערכו הנקוב. תנאי הזכאות המלאים מפורטים באתר החברה.

 

היוזמה מגיעה על רקע מכתב ששלח השבוע משה ברקת, הממונה על שוק ההון לחברות הביטוח, בבקשה לבחון את הירידה בהיקף התביעות בביטוחי הרכב - חובה ומקיף - כתוצאה מהסגר והפחתת התנועה בכבישים, ואם זו מצדיקה החזר חלק מהפרמיה בתקופת הסגר.

 

ברקת שלח המכתב לאחר שחברות ביטוח בארה"ב ובבריטניה השיבו מיוזמתן כ-15% מהפרמיה החודשית למבוטחים, וגם על רקע בקשה לתובענה ייצוגית שהוגשה לאחרונה בנושא נגד חברות הביטוח בישראל.

 

הממונה על שוק ההון משה ברקת. ירידה בתביעות בביטוחי הרכב  בזמן הסגר הממונה על שוק ההון משה ברקת. ירידה בתביעות בביטוחי הרכב בזמן הסגר צילום: דוברות האוצר

יש להדגיש שלא מדובר על מענק שניתן כהטבה שיווקית למצטרפים חדשים, אלא בהענקת החזר כספי ללקוחות קיימים - במסגרתו חברת ביטוח מחליטה ביוזמתה לתת תמורה כספית למבוטחיה עוד במהלך תקופת הביטוח.

 

מעניין יהיה לראות אם חברות ביטוח נוספות, ולא רק חברה קטנה כמו wesure עם מיעוט מבוטחים, ירימו את הכפפה. עבור חברות גדולות בתחום ביטוחי הרכב כמו מנורה, הראל והפניקס מדובר בהשלכות רחבות יותר להחזר כזה. החברות הגדולות מתמודדות עם הפסדי השקעות כבדים וחשש מהאטה ברכישת מוצרי ביטוח שאינם חובה - כמו ביטוחי בריאות ומוצרי חיסכון פיננסי, על רקע הפיטורים במשק שגם ישפיעו על היקף ההפרשות לחיסכון הפנסיוני.

 

 

x