$
הכסף

רשות המסים: עובדים שיצאו לחל"ת וזכאים לדמי אבטלה לא יזדקקו לעשות תיאום מס נוסף

הביטוח הלאומי יקבל את תיאום המס שעשו העובדים לשנת 2020 במס הכנסה. מהלך זה מצטרף להקלות נוספות שנקטה רשות המסים כמו דחיית המע"מ לעסקים קטנים בחודש, ניכוי מס תשומות בהסתמך על חשבונית במייל ולא חשבונית פיזית ומתן החזרי מס בהיקף של מיליארד שקל שהיו בהליך בדיקה

עמרי מילמן 14:4029.03.20

רשות המסים הודיעה היום, בתיאום עם הביטוח הלאומי, כי עובדים שיצאו לחל"ת וזכאים לדמי אבטלה לא יידרשו לערוך תיאום מס נוסף עבור דמי האבטלה. הביטוח הלאומי למעשה יקבל את תיאום המס שעשו העובדים לשנת 2020 במס הכנסה, וקיבלו הקלות כלשהן במיסוי כמו למשל פטור ממס או נקודות זיכוי.

 

 

 

 

ערן יעקב ראש רשות המסים ערן יעקב ראש רשות המסים צילום: עמית שעל

 

למרות שהאישור מופנה למעשה למעסיק העיקרי של העובד, הביטוח הלאומי ייתן את אותן הקלות בעת חישוב המס על דמי אבטלה. גם עובדים שקיבלו הקלות במס במסגרת מילוי טופס 101 אצל המעסיק שלהם, יזכו לאותן הקלות במסגרת דמי האבטלה מהביטוח הלאומי. מה שיקל משמעותית על הבירוקרטיה הנדרשת בדרך.

 

מהלך זה מצטרף להקלות נוספות שנקטה רשות המסים כמו דחיית המע"מ לעסקים קטנים בחודש, ניכוי מס תשומות בהסתמך על חשבונית במייל ולא חשבונית פיזית ומתן החזרי מס בהיקף של מיליארד שקל שהיו בהליך בדיקה.

 

היום חשף "כלכליסט" כי באגף הטכנולוגי של רשות המסים, שע"ם, מתנהלת כרגע מחלוקת בעקבות כוונת ההנהלה להכניס חיילי 8200 למערך באופן זמני כדי לסייע עם הטיפול בכל הצעדים החדשים אליהם נדרשת הרשות שאינה עושה באופן שוטף (כמו למשל מתן מענקים לעצמאים) בעוד שועד העובדים מתנגד לכך. בהסתדרות טוענים כי לא תהיה כל פגיעה בציבור בעקבות אותו סכסוך.

x