$
צרכנות פיננסית

בלעדי לכלכליסט

הטבות ההצטרפות לפפר יוחלפו בעידוד הפעילות בחשבון

הבנק הדיגיטלי גייס כ־150 אלף משתמשים בתוך שנתיים וחצי, אבל לאחר קבלת מתנת ההצטרפות, חשבונות רבים לא פעילים. בלאומי החליטו שפפר יסיט את המיקוד השיווקי וישקיע מעתה בהטבות שיפיחו חיים בחשבונות

רחלי בינדמן 06:5710.02.20

מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן מקדם שורת שינויים בבנק הדיגיטלי פפר. לאחר שהצטרפו לפפר כ־150 אלף משתמשים בתוך שנתיים וחצי, הבנק צפוי לבטל הטבות הצטרפות ללקוחות חדשים, ולנתב את 60 מיליון השקלים שהושקעו בהן כדי להגביר את השימוש בחשבון בקרב לקוחות קיימים.

 

פפר העניק עד כה 250 שקל למצטרפים חדשים, ללא התניה של קיום פעילות בחשבון. ל"כלכליסט" נודע כי תוקף ההטבה יפוג בסוף החודש, ולא יחודש.

 

מנכ"לית לאומי לשעבר רקפת רוסק־עמינח והמנכ"ל הנוכחי חנן פרידמן מנכ"לית לאומי לשעבר רקפת רוסק־עמינח והמנכ"ל הנוכחי חנן פרידמן צילומים: כפיר סיון, אוראל כהן

 

הטבה משמעותית נוספת שתוקפה יפוג בסוף החודש היא ריבית של 3.15% עבור העברת פיקדון של 10,000 שקל שיהיה סגור בחשבון הפפר למשך שנה. זאת בשעה שהריביות שמוצעות על פיקדונות בהיקפים כאלה בבנקים אחרים עומדים על פחות מ־1%.

 

מעבר לכך, לקוחות שהצטרפו דרך הזמנה של חבר שהוא לקוח של פפר קיבלו 150 שקל נוספים. מענק זה ימשיך להינתן.

 

המהלך עלול להיתפס כניסיון של פרידמן להחליש את פפר, אחד מפרויקטי הדגל של המנכ"לית הקודמת רקפת רוסק־עמינח. אך למעשה התוכנית נועדה דווקא לחזק את הבנק הדיגיטלי על ידי הפיכת החשבונות לפעילים, כך שהבנק יוכל לייצר עמלות. הפעולות בחשבון שהבנק יעודד כוללות העברת משכורת, גיהוצים בכרטיס האשראי, לקיחת הלוואות ואף מסחר.

 

ההישג של פפר בגיוס לקוחות אמנם מרשים, אך רבים מלקוחות אלה פתחו חשבון בבנק הדיגיטלי רק כדי לקבל את הטבות ההצטרפות, והם אינם פעילים בו.

 

ההטבות לעידוד שימושים בחשבון כוללות מענק חד־פעמי של 1,000 שקל בתום שנה של הפקדת משכורת של 4,000 שקל בחודש בחשבון. הטבות נוספות צפויות להתרכז בעידוד שימוש בכרטיס האשראי של פפר, כמו הטבות למגהצים בכרטיס, וכן הטבות בריביות על נטילת הלוואות.

 

פפר תמשיך לעודד את לקוחותיה להשתמש באחד התחומים הכי פעילים שלה ‑ Pepper invest. מדובר באפליקציית מסחר בניירות ערך, שמאפשרת מסחר (בשלב זה רק בחו"ל) גם בסכומים זעומים, דרך אפשרות לרכוש חלקי מניה. יתרון נוסף בפלטפורמת המסחר של פפר הוא שהעלות בה קבועה ולא קשורה בהיקף השימושים. זאת בניגוד לבנקים אחרים, שגובים עמלות על כל קנייה ומכירה.

 

לאומי מבצע מהלך נוסף המנתק את אפליקציית התשלומים שלו ‑ פיי ‑ מפפר. הבנק הודיע בשבוע שעבר ללקוחות פיי כי האפליקציה לא תהיה קשורה עוד לחשבון הפפר. עד כה, כספים שהעבירו לקוחות דרך פיי ירדו מהחשבון בפפר. הדבר יצר רתיעה בקרב לא מעט ממשתמשי פיי שלא היו פעילים בחשבון הפפר.

 

לאחרונה הרחיבה פיי את שיתופי הפעולה שלה עם בתי עסק, עם אפשרות לשלם ברשתות כמו ארומה, מוזס ועוד. מכיוון שפיי פועלת להרחיב את שיתופי הפעולה הללו עוד יותר, שיוך התשלום לפפר עלול למנוע מלקוחות שאינם פעילים בחשבון מתשלום בפיי. בשל כך הוחלט לנתק את הקישור הזה.

x