$
הכסף

הבנק הדיגיטלי החדש צפוי להתחיל לפעול במחצית השנייה של 2021

הבנק של מריוס נכט ואמנון שעשוע עדכן את בנק ישראל כי השלים ההתקשרות עם TCS, ענקית המחשוב הבינלאומית להקמת תשתית המחשוב של הבנק; מנכ"ל הבנק הוא גל בר דעה, ממייסדי בנק פפר, היו"ר הוא שוקי אורן. הבנק גייס לשורתיו גם את אריק צ'יקוטאי, לשעבר בכיר בלאומי ואת רועי קציר, לשעבר בכיר בפועלים

רחלי בינדמן 10:1526.01.20

הבנק הדיגיטלי של מריוס נכט ואמנון שעשוע צפוי לצאת לדרך במחצית השנייה של 2021. היזמים עדכנו את משרד האוצר ובנק ישראל בסוף השבוע כי השלימו את ההתקשרות עם TCS, ענקית המחשוב הבינלאומית להקמת תשתית טכנולוגית לבנק.

 

 

הפרויקט הגדול יחל בשבועות הקרובים ובמסגרתו מאות מתכנים ואנשי פיתוח בארץ ובחו"ל יקימו את מערכות הבנק על בסיס תשתית הליבה של TCS.

מימין: מריוס נכט ואמנון שעשוע מימין: מריוס נכט ואמנון שעשוע צילום: אוראל כהן

 

ההון העצמי של הבנק כפי שאושר על ידי בנק ישראל יהיה 120 מיליון דולר, מתוכם נכט ושעשוע השקיעו 60 מיליון דולר בחלקים שווים כבעלי שליטה ויתרת ההון תגוייס בעתיד הקרוב ממשקיעים פרטיים מהארץ ומחו"ל. במקביל ממשיך הבנק לגבש את השדרה הניהולית שלו וצפוי עד סוף השנה לגייס עשרות עובדים חדשים.

 

מנכ"ל הבנק הוא גל בר דעה, ממייסדי פפר, מקבוצת לאומי. יו"ר הבנק החדש שוקי אורן, מי שהיה החשב הכללי במשרד האוצר בשנים 2007-2011.

 

סמנכ"לית הכספים והסיכונים היא נטע אברהמוב-ביטן, עד לאחרונה שותפה וראש מגזר בנקאות, ניהול סיכונים ורגולציה ב-PwC, קודם לכך כיהנה 12 שנים כחברת הנהלה של בנק אגוד כמנהלת סיכונים ראשית וכחשבונאית ראשית, ולפני כן כחברת הנהלה ב-UBANK; אריק צ'יקוטאי אשר פרש לאחרונה מבנק לאומי אחרי 20 שנה, יכהן כסמנכ"ל הבנקאות של הבנק החדש. לפני כארבע שנים היה צ'יקוטאי שותף להקמת פפר, ובתפקידו האחרון כיהן כסמנכ"ל בנקאות ושירות. צ'יקוטאי נמצא בימים אלה בתקופת צינון והוא יצטרף לצוות ההקמה בחודש אפריל.

 

סמנכ"ל השיווק, המכירות והפיתוח העסקי הוא רועי קציר שעבד למעלה מ-15 שנה בבנק הפועלים ובתפקידו האחרון שימש כמנהל מערך המכירות של החטיבה הקמעונאית בבנק. לפני שהצטרף להקמת הבנק הדיגיטלי, קציר שימש כמנהל הסחר והשיווק בשופרסל. סמנכ"לית משאבי אנוש היא דנה מטלון-גורן, לשעבר סמנכ"לית משאבי אנוש וחברת הנהלה בחברות היי טק גלובאליות שונות, ביניהן חברת 888; סמנכ"ל מערכות מידע הוא גיל רשמן, יוצא 8200, ניהל והוביל בתפקידו האחרון את המערך הטכנולוגי של פפר.

 

גל בר דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי אמר היום: "השגנו היום יעד מרכזי נוסף בדרך להקמת הבנק הדיגיטלי העצמאי הראשון בישראל. אנו מברכים על ההסכם עם TCS ומודים לבעלי המניות, לפיקוח על הבנקים ולמשרד האוצר על התמיכה וההכוונה. גייסנו צוות הקמה והנהלה מנוסים ומחויבים למשימה. כולם עברו דרך ארוכה ומשמעותית בבנקאות, בפיננסים ובטכנולוגיה, ולכולם דרייב אדיר לתרום לקידום פני הבנקאות בישראל על ידי הקמת הבנק הדיגיטלי העצמאי הראשון בארץ".

 

איל מוסקל, מנכ"ל TCS ישראל: "אין לי ספק כי החזון של נכט ושעשוע – עידן חדש בבנקאות הישראלית, בו הכוח עובר לצרכן, עם אפשרויות לחדשנות דיגיטלית מלאה 'מקצה לקצה' – יחד עם העוצמה העולמית של TCS ויכולותיה המוכחות של TCS ישראל בפיתוח מהיר של מערכות מחשוב בנקאיות מתקדמות, יחוללו מהפכה צרכנית בעולם הבנקאות והפיננסים בישראל".

x