הכסף

לראשונה: שעון דיגיטלי לתשלום באשראי ללא מגע

גרמין־פיי בשיתוף ישראכרט יתמודד מול האפליקציות של הבנקים ויאפשר תשלום באלפי בתי עסק וברשתות

רחלי בינדמן 08:3321.01.20

ארנק דיגיטלי חדש בשם גרמין פיי, הראשון בישראל המבוסס על כרטיס אשראי, ייצא לדרך בסוף ינואר.

 

 

את הארנק משיקה חברת גרמין המייצרת שעוני כושר, והוא יאפשר ללקוחות המחזיקים בכרטיס מאסטרקארד של ישראכרט לשלם באמצעות השעון באלפי בתי עסק על בסיס טכנולוגיית התשלום ללא מגע.

 

רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט רון וקסלר מנכ"ל קבוצת ישראכרט צילום: עמית שעל

 

השקת גרמין פיי היא תחרות חזיתית של ישראכרט מול אפליקציות התשלום של הבנקים - ובפרט של ביט של בנק הפועלים, שעדיין מחזיק 33% בישראכרט - שהחלו אף הן לשמש כארנקים דיגיטליים דרך מכשירי הסמארטפון. בין הרשתות שיכבדו את התשלום זארה, אופטיקנה, דקטלון, עד העצם אקספרס ועוד.

 

מדובר בתשלום חכם מבוסס EMV - הטכנולוגיה שהחל מנובמבר 2020 דורש בנק ישראל מכל בתי העסק הגדולים בישראל לעבור אליה. כדי לבצע רכישה הלקוחות צריכים להזין באפליקציה של גרמין פיי את פרטי כרטיס האשראי שלהם בדיוק כמו שהם עושים באפליקציות של הבנקים באופן חד פעמי, ולאחר מכן התשלום יתבצע בקופות על ידי קירוב השעון למסוף התשלום.

 

הלקוח יצטרך לפני ביצוע התשלום להיכנס לאפליקציה בשעון ולהזין קוד סודי. בשבועות האחרונים מעודדת ישראכרט את מחזיקי הכרטיס שלה להתחיל לשלם בכרטיס האשראי מפלסטיק בטכנולוגיה ללא מגע על ידי קירוב הכרטיס למסוף התשלום ומציעה להם הטבות כדי לעודד את השימוש.

 

הארנק הדיגיטלי החדש מתחרה באפליקציות של הבנקים המבוססות על טכנולוגיה שונה ומסורבלת יותר, הכוללת צילום ברקוד. בישראכארט הימרו על בעלי שעון הספורט שיוצאים לפעילות גופנית בחוץ ללא ארנק ועל כן יכולים למצוא שימוש בטכנולוגיה שתוטמע באביזר ספורט לתשלום ללא מגע.

x