הכסף

בלעדי לכלכליסט

ויזה ווריפון יממנו מסופי תשלום חכמים לבתי עסק

החברות ישדרגו על חשבונן כ־1,000 בתי עסק קטנים ובינוניים למסופי תשלום העובדים על תקן EMV, בעלות של כמיליון שקל

רחלי בינדמן 08:4829.12.19

התחרות של חברות כרטיסי האשראי מול הגופים המאיימים עליהן צוברת תאוצה. חברת הסליקה הבינלאומית ויזה ויצרנית מסופי התשלום וריפון חברו יחד וישדרגו על חשבונן כ־1,000 בתי עסק קטנים ובינוניים למסופי תשלום העובדים על תקן EMV, בעלות של כמיליון שקל. EMV הוא טכנולוגיית תשלום הדורשת הזנת קוד סודי כדי למנוע הונאות, אך גם התשתית לתשלומים הנעשים באמצעות קירוב כרטיס האשראי למסוף ובאמצעות מכשירי הסמארטפון.

 

 

מימין: דן ספור מנכ"ל וריפון וברק מלניק מנכ"ל ויזה ישראל מימין: דן ספור מנכ"ל וריפון וברק מלניק מנכ"ל ויזה ישראל צילום: רמי זרניגר

 

המהלך יסייע לחברות כרטיסי האשראי בישראל, הבינלאומיות והמקומיות, שכן טכנולוגיית ה־EMV מתאימה לפעול רק דרך כרטיסי אשראי. השאיפה העתידית של החברות היא לחבור בין השאר לגוגל פיי ואפל פיי ולאפשר תשלומים חכמים בסמארטפונים כנהוג בחו"ל. זאת לנוכח

התחרות מצד אפליקציות התשלום של הבנקים הישראליים הגדולים שהחלו לפעול מול בתי עסק; כעת גם הן מבוססות־כרטיס אשראי, אך בעתיד הכוונה היא להוציאו מהתמונה.

 

ישראל נמצאת בפיגור בתשלומים החכמים ביחס לעולם. לפני חודשיים פרסם נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון מתווה שבו קבע כי עד סוף 2020 יהיה על כל העסקים הגדולים בישראל לכבד תשלומים בטכנולוגיית ה־EMV. חלקם של עסקים אלה מוכנים לכך כבר כיום.

x