$
הכסף

שלמה אליהו: "אני הולך למכור את סוכנויות הביטוח של מגדל"

בעל השליטה במגדל, שקיבל אות מפעל חיים בכנס לשכת סוכני הביטוח הנערך באילת, הודיע שימכור את 18 סוכנויות הביטוח של החברה. אליהו קרא לסוכנים להחרים חברות שמשווקות ביטוחים ישירים ללא תיווך סוכנים: "אל תעבדו עם חברה שמתחרה בכם"

רחלי בינדמן 22:5718.11.19

בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, הטיל הערב (ב') פצצה בכנס לשכת סוכני הביטוח הנערך באילת כשהכריז שימכור את סוכנויות הביטוח של החברה. בנוסף, אליהו קרא לסוכנים להחרים חברות שמשווקות ביטוחים ישירים ללא תיווך סוכנים: "אל תעבדו עם חברה שמתחרה בכם, אני שומר עליכם, אבל זה חייב להיות הדדי".

 

 

למגדל שורה של סוכנויות ביטוח בבעלות חלקית או מלאה. הגדולה שבהן היא מבטח סיימון, שהיא בין סוכנויות הביטוח הגדולות בישראל בתחום החיסכון ארוך הטווח. מגדל גם מחזיקה בסוכנות הביטוח פלתורס שהיא סוכנות הביטוח הגדולה בישראל בתחום הביטוח הכללי. לצידן היא מחזיקה בעוד שורה של סוכנויות ביטוח שנרכשו עם השנים, בהן אורלן, אחוד, אמיר אלוני, אלי ארליך, שחם, איזבל עודה ושיא-אל.

 

סוכנויות ביטוח הן משווקות של מוצרי ביטוח. בענף יש סוכנויות ביטוח עצמאיות וסוכנויות שנשלטות על ידי חברות ביטוח ומהוות בעצם זרוע הפצה שלהן. למעשה, אליהו הסביר שכדי להיות נאמן לסוכני הביטוח, הוא לא רוצה להחזיק אנשי שיווק משלו דרך הסוכנויות אלא לעבוד עם סוכני ביטוח עצמאיים. לדברי אליהו, גם מבטח סיימון תועמד למכירה.

 

עוד סוכנות ביטוח גדולה שבשליטת מגדל היא סוכנות הביטוח הפנסיוני שגיא יוגב. בכירים בענף הביטוח הגיבו לדברי אליהו כשהביעו ספקות כי אליהו אמנם ישים על המדף את מבטח סיימון. לפי הערכתם הוא יפעל למכור את סוכנויות הביטוח המשווקות ביטוח כללי (רכב, רכוש, דירות) ואת שגיא יוגב בלבד. מי שנכח בכנס ושמע את דברי אליהו היו היו"ר של מגדל ניר גלעד ומנכ"ל מגדל רן עוז.

 

שלמה אליהו שלמה אליהו צילום: ריפליי הפקות צילום

 

 

במהלך הכנס קיבל אליהו אות למפעל חיים. "אני הרבה יותר ממתרגש. זכיתי וקיבלתי לא פעם אחת אבל משום מה הפרס פה, במקום פה, מחזיר אותי, מדבר אלי, יותר מכל דבר אחר. התקופה הכי יפה שלי הייתה להיות סוכן ביטוח. אני הכי ותיק בענף הביטוח, גם הכי מבוגר, לי בעצמי יש רישיון של סוכן ביטוח עד היום".

 

"אני רוצה להגיד משהו שכואב לי, אמרתי את זה בכנסים של סוכני הביטוח לא פעם בעבר, האחרונה שאני זוכר היתה ב-2004 או ב-2008. היה פאנל של ארבע חברות הביטוח הגדולות, ישבתי באולם ושאלתי את פאנל המנכ"לים שאלה פשוטה: 'למה כל הכוח שלהם התחיל ונגמר בחברות הביטוח, למה אתם מתחרים בהם? למה אתם מתעסקים בתיווך, הם הפכו אתכם לרבי יכולת וזו התמורה?' ואז התהפכתי ופניתי לסוכנים: 'למה אתם עובדים עם חברה שמתחרה בכם? תחליטו - הכוח בידכם. אם תחליטו שחברה מסוימת לא תעבדו איתה - היא לא קיימת למחרת. לא החברה ולא המניה, הכוח בידכם'".

 

עוד אמר אליהו: "אני חושב שאני אחד הוותיקים (בענף). מאז ומתמיד ענף הביטוח עבד עם סוכנים. השיווק של ביטוח שונה מבנקים, בנקים עבדו עם סניפים, ביטוח בישראל ובכל מקום בעולם - רק דרך סוכן. למה? כי אי אפשר למכור ביטוח דרך מחשב, זה הסכם עם סיכונים, דאגות. אני מוכרח להגיד לאלה שאינם סוכני ביטוח - איך סוכן ביטוח אוגר לקוחות, נורא פשוט, לקוח מרוצה, שבע רצון מביא לו עוד 10 לקוחות".

 

"חברה שלא מכבדת סוכנים - צריך להעניש אותה"

 

אליהו הוסיף ושיבח את סוכני הביטוח: "סוכן לא בא להמציא את הגלגל. הוא פשוט מספק את הסחורה. הדבר הכי גרוע לאדם שמשלם פרמיה וקורה לו אירוע, למי יפנה? אין אדם קרוב מהסוכן. מה, הוא יפנה למחשב? שירות שווה כסף, זה כדאי. מחיר הכי זול וסוכן מקצועי לא עובד. חותכים לכם את העמלה, מורידים תעריף לקהל ועוברים לפרסום בטלוויזיה. למה לא אומרים שסוכן הביטוח נלחם על פרנסה וחי מפרוטות במקום כסף אמיתי? למה? למה לוותר על פרנסה של סוכן מקצועי שאמור לשרת לקוח? הבעיה מתחילה ונגמרת בידכם. חברה שלא מכבדת סוכנים, שוחקת עמלות - צריך להעניש אותה".

 

אליהו הוסיף: "השליטה שאני קניתי במגדל ב-29 באוקטובר 2012, פחות מ-80 יום, 79 יום ליתר דיוק, לאחר מכן ביטלתי שיווק ישיר. למגדל יש 18 סוכנויות ביטוח, אני הולך למכור. למה? כי אני רוצה להיות נקי על אמת. מגדל הייתה חברת סוכנים, היא בבעלות סוכן ביטוח שגאה להיות עם העבר שלו. היא תשמור לכם, תדאג לכם - אבל זה חייב להיות הדדי. הכוח של מגדל בלעדיכם לא קיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x