$
הכסף

גם כלל מפסיקה לשווק ביטוח סיעודי

הראל ומנורה כבר הודיעו על הפסקת שיווק הביטוח הסיעודי. הפניקס בינתיים לא החליטה אך כנראה שגם מגדל בדרך

רחלי בינדמן 13:2531.10.19

חברת הביטוח כלל הודיעה היום (ה') על הפסקת שיווק הביטוח הסיעודי שלה למבוטחים חדשים ומצטרפת בכך להראל ומנורה שיצאו בהצהרה דומה.

 

 

 

הפניקס בינתיים נשארת בתחום (למעט כיסוי לכל חיי החולה שיבוטל ויישאר רק כיסוי לחמש שנים) ואילו מגדל צפויה ככל הנראה להצטרף גם היא.

 

המשמעות: בהדרגה תעלם האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי פרטי אך המבוטחים הקיימים לא ייפגעו. כיום רק כ9% מהציבור מחזיק ביטוח סיעודי פרטי. עוד כמחצית הציבור מחזיקים בביטוח סיעודי של קופות החולים והשאר לא מחזיקים ביטוח סיעודי כלל.

 

אתמול חשפה הראל כי היא פועלת מול הממונה על שוק ההון לקבל אישור לשווק פוליסות ביטוח סיעןדי חדשות ופחות טובות עם כיסוי שיוכל להיות מושפע מתנאי השוק ולא יהיה מובטח עוד.

 

הביטוח הסיעודי הפרטי יקר מאד ולמבוטחים מעל גיל 40 כבר מגיע לכ-200-150 שקל בחודש אם כי המחיר מתקבע בהתאם לגיל ההצטרפות. לכן רוב הציבור ממילא מתקשה להרשות לעצמו לרכוש אותו בטח בגילאים מבוגרים יותר שאז הצטרפות יכולה לכלול פרמיה שתגיע למאות רבות של שקלים בחודש.

 

המענה הטוב ביותר למי שאין ברשותם סכום פנוי כזה הוא לרכוש את הביטוח הסיעודי של קופות החולים שעלותו נעה בין שקלים בודדים לצעירים עד 150 שקל למבוגרים מאד.

 

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x