$
הכסף

שתי הענקיות יעדיפו סולקים מקומיים

האפליקציות הזרות הללו לא סולקות את העסקאות בעצמן ותהליך התשלום מתבצע בתיווך של כרטיס אשראי שהלקוח מזין באופן חד פעמי באפליקציה

רחלי בינדמן 06:3631.10.19

הציבור בארץ התבשר כבר כמה פעמים על כך שענקיות טכנולוגיה הפועלות בחו"ל בדרך לפעול בישראל בשוק הפיננסים. אלא שהשחקניות הללו שכבר השתלטו על שוק התשלומים המקוונים בעולם ובדרך להשתלט על שוק התשלומים הפרונטלי, כמו גוגל פיי ואפל פיי, הבהירו כבר מזמן לבנק ישראל שכל עוד לא תונח בבתי עסק בישראל טכנולוגיה שתתאים לארנקים הדיגיטליים שלהן, הן לא מתכננות להגיע.

 

כעת בנק ישראל נותן לראשונה תאריך יעד סופי – סוף 2023 לביטולה של מערכת התשלומים הישנה בישראל באופן מוחלט ויעד קרוב יותר – יולי 2020 לחיוב רשתות הקמעונאות הגדולות בארץ לכבד עסקאות רק בתשלום חכם שתומך באפליקציות הללו.

 

כמובן שאפל פיי וגוגל פיי ירצו לראות קודם שבנק ישראל עומד בלוח הזמנים שהוא עצמו הקציב אך אם אמנם המשוכה המשמעותית הראשונה של יולי 2020 תעבור בהצלחה, השחקניות הללו יקבלו אור ירוק להתחיל את שיתופי הפעולה שהן כבר מקדמות עם חברות כרטיסי האשראי המקומיות.

 

גוגל פיי גוגל פיי צילום: גוגל

 

האפליקציות הזרות הללו לא סולקות את העסקאות בעצמן ותהליך התשלום מתבצע בתיווך של כרטיס אשראי שהלקוח מזין באופן חד פעמי באפליקציה. בסין למשל אפליקציית התשלום הפופולרית של עלי פיי לא משתמשת בתיווך של כרטיס אשראי והכסף עובר ישירות מחשבון הלקוח לחשבון בית העסק. אלא שהשחקניות האמריקאיות מעדיפות להמשיך לעבוד עם הסולקים הקיימים ולכן יהיו צפויים להיות שיתופי פעולה שיתחילו להירקם בין חברות כאלה לשחקניות המקומיות כולל אפשרות לחבירה לאפליקציות התשלום של הבנקים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x