$
הכסף

מנורה תחליף את הפניקס כספקית הביטוח הסיעודי של קופ"ח מאוחדת

היקף העסקה לחמש השנים הקרובות יגיע לכ-1.3 מיליארד שקל. לקופה כחצי מיליון לקוחות הביטוח הסיעודי

רחלי בינדמן 14:0516.09.19

קופת חולים מאוחדת בחרה במנורה מבטחים כמבטח הבא של כחצי מיליון לקוחות הביטוח הסיעודי של הקופה. היקף העסקה לחמש השנים הקרובות (החל מ-1 בינואר 2020) יגיע לכ-1.3 מיליארד שקל.

 

 

הפרמיה השנתית בהיקף של כ- 260 מיליון שקל צפויה אף לגדול במהלך תקופת ההתקשרות, ככל שמנורה מבטחים תצליח לצרף לביטוח הסיעודי שלה מבוטחים נוספים מקרב מ-1.2 מיליון לקוחות מאוחדת. בהסכם בין מאוחדת למנורה מבטחים נקבעה אופציה להארכת העסקה ב-3 שנים נוספות. ההצעה של מנורה מבטחים ביטוח גברה על הצעותיהן של הפניקס (המבטחת הקודמת של לקוחות מאוחדת) וכלל ביטוח.

מנכ"לית מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג מנכ"לית מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג צילום: דנה קופל

 

מנורה מבטחים תחזיק ותנהל בנאמנות עבור לקוחות מאוחדת את הכספים הצבורים בקרן המבוטחים (קרן הדדית שאליה מופרשות חלק מהפרמיות) ואת אלו אשר ייצברו בקרן בעתיד. מנורה תישא ב-20% מהסיכון הביטוחי ואילו קרן המבוטחים תישא ב-80% מהסיכון.

 

 

יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים צילום: הילה ספאק

 

יודגש כי החלפת החברה המבטחת את לקוחות מאוחדת בביטוחי הסיעודי – בין הפניקס למנורה מבטחים, יתבצע ע"פ כללי רשות שוק ההון באופן אוטומטי שאינו מצריך פעולה כלשהי מצד המבוטחים. את הליך המכרז החדש לביטוח סיעודי ללקוחות מאוחדת הוביל אגף תקציבים, ביטוחים ומידע במאוחדת, בראשות רו"ח נגה פל.

 

הזכייה בביטוח הסיעודי של לקוחות מאוחדת, מצטרפת לזכיות נוספות של מנורה מבטחים ביטוח השנה לביטוח הסיעודי של חברי קופת חולים לאומית וחברי "צוות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x