שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

הלמ"ס: התמתנות קלה ברכישות בכרטיסי אשראי ברבעון השני

באפריל-יוני נרשמה עלייה של 7.5% ברכישות בכרטיסי אשראי לעומת 8% ברבעון הראשון של השנה. בכמה תחומים כמו דלק, חשמל וגז, שירותי תחבורה, תקשורת ושירותי רפואה ותרופות נרשמה עלייה של 7.8% לעומת 11% ברבעון הראשון

בילי פרנקל 13:0130.07.19

הרכישות בכרטיסי אשראי מתמנות - ברבעון השני של 2019 נרשמה עלייה של 7.5% בסך כל הרכישות שביצעו צרכנים פרטיים בכרטיסי אשראי (בקצב שנתי). זאת לאחר עלייה של 8% בשלושת החודשים שקדמו להם. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ד') הלמ"ס.

 

 

 

מפילוח לפי ענפי רכישה, עולה כי חלה התמתנות בעלייה ברכישות בכרטיסי אשראי של קבוצת מוצרים ושירותים אחרים, שמהווה את הנתח הגדול ביותר מסך הרכישות (43% מסך הרכישות ב-2018) וכוללת דלק, חשמל וגז, מחשבים ותוכנה, ציוד ושירותי תחבורה, תקשורת, שירותי רפואה ותרופות. בקבוצה זו נרשמה עלייה מתונה יותר ברכישות בכרטיסי אשראי באפריל עד יוני, של 7.8%, לעומת עלייה של 11% בשלושת החודשים שקדמו להם.

 

 

 צילום: shutterstock

 

בענף המזון והמשקאות, המהווה 16% מסך הרכישות נכון לשנת 2018, נרשמה עלייה של 6.2%, לעומת עלייה של 3.8% בחישוב שנתי בשלושת החודשים הקודמים. עם זאת, לאחר הסרת השפעות עונתיות ורעשים למיניהם, מדובר בעלייה של 3.7% בלבד.

 

בענף שירותים, שהיווה 22% מסך הרכישות אשתקד, נרשמה עלייה של 5.1%, שכללה עלייה של 13% בתשלומים ל שירותי ממשלה ועירייה, של 9.3% ברכישות בילוי ופנאי ושל כ-4% בענף הביטוח.

 

ברכישות מוצרי תעשייה, שהיוו 19% מסך הרכישות בשנת 2018, נרשמה עלייה של 6.3%, שכללה בין השאר עלייה של 7.4% ברכישות מוצרי הלבשה והנעלה ושל 6.8% ברכישות מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.

 

 

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x