$
הכסף

בלעדי לכלכליסט

דרמה במירוץ למנכ"ל הפועלים: רונן שטיין פרש מהמירוץ והתפטר מהבנק

שטיין, המכהן כראש החטיבה הקמעונאית, נחשב לאחד משני המועמדים המובילים לרשת את מנכ"ל הפועלים אריק פינטו. הלילה פרש במפתיע מן המירוץ למנכ"ל הבנק - והבוקר כבר הודיע על פרישתו מהבנק לאחר 26 שנים

רחלי בינדמן 23:4605.06.19

הפתעה בבנק הפועלים: רונן שטיין, ראש החטיבה הקמעונאית ואחד משני המועמדים המובילים לתפקיד החליט הלילה להסיר את מועמדותו ולצאת מהמירוץ לתפקיד הנחשק של מנכ"ל בנק הפועלים במקום אריק פינטו הפורש. במקביל הוא הודיע הבוקר כי יפרוש מבנק לאחר 26 שנים, והוא צפוי לסיים את תפקידו בעוד כמה חודשים.  

 

 

שטיין היה המועמד המוביל מתוך הבנק לצד ארז יוסף, אף הוא חבר הנהלה בכיר שיתמודד לצד דני קולר, בכיר לשעבר בבנק שפרש ב-2017.

 

 

ראש החטיבה הקמעונאית רונן שטיין ראש החטיבה הקמעונאית רונן שטיין צילום: נמרוד גליקמן

 

 

ההחלטה של שטיין לפרוש מהמירוץ ולעזוב את הבנק מסעירה את עובדיו. כבר כאשר ציון קינן סיים את תפקידו חשק שטיין בתפקיד, אך כשמחליפו אריק פינטו נבחר לבסוף, בחר שטיין להמתין עד שיוכל להתמודד על החלפתו. יוסף נחשב בן טיפוחיו של פינטו שהיה שמח לראות בו כמנכ"ל הבא של הבנק.

 

שטיין החל את דרכו בבנק בתפקידי ייעוץ ואשראי, שימש מנהל אזור ירושלים וכמנהל אגף בנקאות קמעונאית. בארבע השנים האחרונות הוא משמש כממונה על החטיבה הקמעונאית, החטיבה הגדולה ביותר בבנק. כמו כן כיהן בעבר כמנכ״ל ישראכרט ולאחר מכן כיושב ראש החברה. לשטיין תארים במשפטים וכלכלה

 

לא ברור מה יעשה שטיין בתום המירוץ. האם יחליט להישאר או להתפטר ולהתמודד על תפקיד מנכ"ל בנק דיסקונט שהתפנה היום. בראש ועדת האיתור של הבנק עומד היו"ר עודד ערן, שיחד עם חברי הדירקטוריון יקבלו לראשונה החלטה על מינוי מנכ"ל, בעוד הבנק נסחר ללא בעל שליטה.

 

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט" - יעקב אורבך ומיכל עבאדי החליטו שלא להגיש מועמדות לתפקיד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x