$
הכסף

בעקבות ביט והראל: כללית תחזיר למבוטחיה כספים דרך פפר פיי

התשלומים יועברו ישירות למכשיר הנייד מבלי צורך לעקוב אחר קבלת ההחזר והפקדתו בחשבון; מדובר בעוד צעד של התרחבות שיתוף הפעולה בין גופים מסחריים לאפליקציות התשלומים

רחלי בינדמן 17:2421.05.19

אחרי שהשבוע נחשף שיתוף הפעולה של אפליקציית התשלומים פייבוקס עם רב קו, גם אפליקצית התשלומים של לאומי - פפר פיי - חושפת שיתוף פעולה עסקי חדש ומסקרן: כללית, קופת החולים הגדולה בישראל, תאפשר לראשונה לקבל החזרים כספיים לחבריה דרך האפליקציה.

 

 

 

 

התשלומים יועברו ישירות למכשיר הנייד מבלי צורך לעקוב אחר קבלת ההחזר והפקדתו בחשבון. מדובר בהתקשרות ארוכת טווח שאמורה בעתיד להתפרש לשירותים נוספים. מדובר בהסכם מסחרי ראשון לפפר פיי שבמסגרתו היא תקבל תשלום על השירות מגוף עסקי.

קופת חולים כללית קופת חולים כללית צילום: יאיר שגיא

 

מי שהקדים את פפר פיי במהלך דומה היה בנק הפועלים שחתם על הסכם מול חברת הביטוח הראל: אפליקציית התשלומים של הבנק ביט תאפשר ללקוחות הראל לקבל תשלומי תביעות וקיזוזים דרכה.

 

אפליקציות התשלומים של הבנקים שעד לאחרונה שימשו רק להעברת כסף בין אנשים פרטיים הולכות וצוברות תאוצה עם הפרידה הטרייה מחברות כרטיסי האשראי שבבעלות הבנקים (מקס מלאומי וישראכרט מפועלים). כבר לפני תשעה חודשים פנה בנק הפועלים לבנק ישראל בבקשה לקבל רישיון להשתמש באפליקציה שלו כאמצעי תשלום גם מול בתי עסק, אך טרם קיבל את ההיתר המבוקש. בינתיים, באופן לא מוסדר רבים ממשתמשי האפליקציות מבצעים העברות תשלומים לעוסקים זעירים (קוסמטיקאיות, ספרים וכן הלאה) וחברות כרטיסי האשראי לוחצות על בנק ישראל להגביל את השימוש באפליקציות כאמצעי תשלום מול בתי עסק מחשש לכך שהן יתחרו בהן באופן ישיר ויהפכו לאמצעי תשלום חלופי של הבנקים.

 

בשלב זה אפליקציות התשלום נסמכות על תשתית כרטיס האשראי אך במודל התשלום בין פפר פיי לכללית הכסף יעבור ישירות לחשבון הלקוח (כפי שקורה גם בהסכם בין הראל וביט). בעתיד מתכננים הבנקים לפתח תשתית להעברת תשלומים מחשבון לחשבון גם בעת תשלום של הלקוח לבית העסק, דבר שיאפשר לייתר את כרטיס האשראי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x