$
צרכנות פיננסית

פייבוקס מציעה פתרון חלופי להטענת הרב קו דרך הטלפון

בשלב זה לא מדובר בבשורה גדולה למול הפתרון הקיים שמציעה אפליקציית רב קו. האתגר יהיה לאפשר תשלום מלא דרך הטלפון ללא צורך בכרטיס הפיזי. אף על פי כן פייבוקס מסמנת את היעד שלה - להפוך לאמצעי תשלום מול בתי עסק

רחלי בינדמן 15:1919.05.19

חברות כרטיסי האשראי מקס וישראכרט רק יצאו לעצמאות ונפרדו מהבנקים ואפליקציות התשלום הבנקאיות הולכות וצוברות תאוצה. היום הודיע בנק דיסקונט, הבנק היחיד שלא נדרש על ידי החוק למכור את השליטה שלו בחברת כרטיסי האשראי כאל, כי הוא מרחיב את השירותים שמציעה אפליקציית התשלום שלו – PayBox (פייבוקס).

 

 

 

פייבוקס שימשה עד כה כאפליקציה להעברת תשלומים בין אנשים פרטיים וקבוצות, בדומה לביט של פועלים ופפר פיי של לאומי. אלא שכעת פייבוקס מציגה שיתוף פעולה עסקי ראשון שבו הציבור יוכל להשתמש באפליקציה כדי להטעין תשלומים לבית עסק ובאופן ספציפי – לנסיעה בתחבורה הציבורית.

 

כרטיס רב-קו כרטיס רב-קו צילום: רב קו

 

 

השירות החדש הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין פייסבוקס וחברת HopOn מוביליטי, המספקת פתרונות תשלום לנוסעי תחבורה ציבורית ויאפשר ללמעלה משלושה מיליון המשתמשים בתחבורה הציבורית בישראל להטעין את כרטיס ה"רב-קו" שלהם בקלות.

 

בעלי מכשירי אנדרואיד עם טכנולוגיית NFC יוכלו לשלם ולהטעין את כרטיס הרב-קו ישירות באפליקציה על ידי הצמדת הכרטיס למכשיר. בעלי מכשירים שלא תומכים בטכנולוגיית NFC יוכלו לרכוש את חוזה הנסיעה המבוקש באפליקציה ולטעון אותו לכרטיס באחת מנקודות הטעינה הייעודיות הפזורות ברחבי הארץ (סניפי צומת ספרים, מכשירי תל-אופן, קיוסקים ועוד).

 

אלא שמעבר לפיצ'ר הנוח אין כאן בשורה גדולה לנוסעים שמלכתחילה יכולים להטעין את כרטיס הרב באפליקציה של רב קו בדיוק באותה הדרך (הצמדת הכרטיס לגב הטלפון), בקלות ובנוחות.

 

הבשורה האמיתית, שפייבוקס עדיין לא מביאה, ואם אמנם תביא יהיה זה שינוי של ממש, יהיה לחסוך לנוסעים את החזקת כרטיס הרב קו בארנק ולאפשר תשלום מלא דרך הטלפון ללא צורך בכרטיס הפיזי. אף על פי כן מדובר בסנונית ראשונה של האפליקציה לכניסה לעולם של תשלומים מול בתי עסק – היעד המרכזי והכלכלי של אפליקציות התשלומים.

 

פפר פיי וביט ממתינות להחלטת נגיד בנק ישראל בכל הקשור לקבלת רישיון לשימוש באפליקציות כאמצעי תשלום מול בתי עסק והמגבלות שהוא מתכנן להחיל אם בכלל על השימוש באפליקציות בלחץ חברות כרטיסי האשראי. כשיצא היתר רשמי, צפויות ביט ופפר פיי להשיק לא מעט שיתופי פעולה שבכוונת מול בתי עסק, שעשויות לאיים על המודל הקיים של תשלום בכרטיסי אשראי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x