הכסף

בלעדי לכלכליסט

לאומי קארד מקימה מחלקת ביטוח

ל"כלכליסט" נודע כי לאומי קארד הוציאה בימים האחרונים מכרז למשרת מנהל מחלקת ביטוח. לפי המכרז, מי שימלא את התפקיד יהיה אחראי על "ייזום והקמת פעילות הביטוח בלאומי קארד"

רחלי בינדמן 08:1111.12.18
חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, שאותה מוכר בנק לאומי לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס, מחממת מנועים לקראת כניסה לתחום הביטוח עוד בטרם הושלמה עסקת המכירה. ל"כלכליסט" נודע כי לאומי קארד הוציאה בימים האחרונים מכרז למשרת מנהל מחלקת ביטוח, שאינה קיימת כיום בחברה. לפי המכרז, מי שימלא את התפקיד יהיה אחראי על "ייזום והקמת פעילות הביטוח בלאומי קארד".

 

לאומי קארד וישראכרט, שצריכה אף היא להיפרד מבנק הפועלים המחזיק בה, בונות על כניסה לתחום הביטוח כמנוע צמיחה ליום שאחרי הפרידה מהבנקים. על הבנקים עצמם נאסר לפעול בתחום, למעט ביטוחי משכנתאות, בשל התנגדות רשות שוק ההון.

 

חברות כרטיסי האשראי בוחנות כניסה לתחום בעיקר בצד השיווקי, באמצעות הקמת סוכנות ביטוח. אם יעשו זאת, הן יוכלו לנצל את המידע שיש להן על לקוחותיהן כדי להציע להם ביטוחים שונים, דרך שיתוף פעולה עם חברות ביטוח. ורבורג פינקוס אף בוחנת מכירה של חלק ממניותיה בלאומי קארד לחברת ביטוח.

 

 

רון פאינרו, מנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, מנכ"ל לאומי קארד צילום: בני גמזו לטובה

 

על המנהל החדש לבנות את המודל העסקי המתאים להקמת פעילות ביטוחית, סגירת הסכמי שיתוף פעולה מול חברות הביטוח, בניית תהליכי עבודה תומכים ובכלל זה הקמת מערך מכירה, שיווק ושימור של ביטוחים ובניית אסטרטגיית יציאה לשוק. במיוחד יהיה על המנהל החדש להחליט אילו מוצרי ביטוח מתאים ללאומי קארד לשווק. ככל הידוע, החברה מעוניינת לשווק גם מוצרי ביטוח פיננסים כמו פוליסות חיסכון, לצד ביטוחים בסיסיים כמו ביטוח רכוש וביטוחים לעסקים.

 

בנוסף, על המועמד להחזיק בניסיון ניהולי בכיר בחברת ביטוח או סוכנות ביטוח ועליו להיות בעל ניסיון של לפחות שלוש שנים בעולמות הביטוח, כולל היכרות מעמיקה עם מוצרי ביטוח שונים. למועמד נדרש גם ניסיון מעמיק בבניית מוצרים דיגיטליים, משום שעיקר השיווק של מוצרי הביטוח ייעשה על גבי פלטפורמות דיגיטליות. מי שמוביל את הליך הגיוס הוא אוהד מימון, סמנכ"ל האסטרטגיה והפיתוח העסקי של החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x