$
הכסף

בלעדי לכלכליסט

הפועלים מחזיר אליו שני אסטרטגים בישראכרט רגע לפני ההפרדה

לקראת ההפרדה בין חברת האשראי לבין הבנק מחזיר אליו הפועלים שני בכירים בחברה הבת ישראכרט. השניים יעבדו ביחידת האשראי החדשה שמקים הבנק. כלל לא בטוח שעובדי ישראכרט אחרים שיהיו מעוניינים בכך, ייקלטו בחזרה בבנק

צבי זרחיה ורחלי בינדמן 08:2118.11.18

המתיחות בין בנק הפועלים לחברת הבת שלו ישראכרט מתעצמת, עוד בטרם שהבנק החל להנפיק כרטיסי האשראי. ל"כלכליסט" נודע כי הפועלים הצליח לשכנע שני מנהלים בכירים בישראכרט — עובדי הבנק שמושאלים כבר שנים ארוכות לישראכרט — "לחזור הביתה" ולא להישאר בחברת האשראי לקראת הפרידה הצפויה מהבנק.

 

 

 

הדס רחמים, מנהל מוצר אשראי באגף השיווק של ישראכרט; ומימי בס, מנהלת מכירות האשראי בשירות של ישראכרט, צפויים לעבור ליחידה החדשה לכרטיסי אשראי שהקים לאחרונה הבנק. זה תחום שעד כה הפועלים שמר את ההתמחות בו בחברה הבת ישראכרט.

 

ראש החטיבה הקמעונאית בהפועלים רונן שטיין ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר. הפרדה ראש החטיבה הקמעונאית בהפועלים רונן שטיין ומנכ"ל ישראכרט רון וקסלר. הפרדה צילום: סיון פרג'

 

 

ביום שלאחר הפרידה הנדרשת יחתום הבנק על הסכם עם לפחות שתיים מחברות כרטיסי האשראי שיבצעו את התפעול לכרטיסים שהבנק ינפיק ללקוחותיו. כמו כן, לאחר הפרידה בנק הפועלים הוא זה שיציע את ההטבות למחזיקי הכרטיס הבנקאי, שיקבל גם שם ומיתוג חדשים.

 

מבחינת עובדי הבנק, שעבדו שנים רבות בישראכרט ההחלטה אם להישאר בחברת כרטיסי האשראי היא מורכבת: עם הפרידה הצפויה הם יאבדו את הקביעות שלה הם זכאים מהבנק, אך יזכו באפשרויות קידום אם יישארו בחברת כרטיסי האשראי. אולם חוסר הוודאות כחלק מהליך הפרידה, גורם ללא מעט עובדים להעדיף לחזור לקן הבטוח של הבנק. עם זאת מבחינת הפועלים — לא על כל עובדי ישראכרט הוא מעוניין להילחם או ימצא לו מקום, במיוחד על רקע מאמצי ההתייעלות של הבנק.

 

במקרה זה, הבנק דווקא רצה בשני העובדים הללו. רחמים ובס מחזיקים בידע בתחום השיווק והמכירות של כרטיסי האשראי, הנחוץ לבנק ביום שלאחר הפרידה.

 

הנהלות ישראכרט והפועלים מתמודדות כבר שנה עם סיטואציה מורכבת שבה הבנק עדיין הבעלים של חברת האשראי בהתאם לדרישות בנק ישראל שתי החברות אמורות להתנהל באופן נפרד לחלוטין, עם דירקטורים נפרדים ועצמאיים. בתקופת הביניים הזו, עד שתושלם המכירה או ההנפקה, קשה לישראכרט לקדם מהלכים שיהוו תחרות ישירה מול הבנק, ובכלל זה השקת אפליקציית תשלום מתחרה בזו של הבנק — ביט. גם בכל הקשור לעובדים, ישראכרט מצויה בעמדת נחיתות שכן בכל הקשור לעובדים שהבנק ירצה להשיב אליו, יהיה קשה לישראכרט לשמר אותם שכן הוא לא יכול להציע להם את אותה קביעות לה הם זכאים בבנק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x