הכסף

הלמן-אלדובי יקים וינהל את קופת הגמל של עובדי חברת נמלי ישראל

בית ההשקעות ינהל את כספי הפנסיה של 2,300 עובדי חנ"י וגמלאיה בהיקף של 4 מיליארד שקל

רחלי בינדמן 21:1213.11.18

בית ההשקעות הלמן-אלדובי זכה במכרז להקמה וניהול של ניהול קופת הגמל המרכזית לקצבה של עובדי חברת נמלי ישראל (חנ"י). מדובר באחד ממכרזי הפנסיה הגדולים בתקופה האחרונה שהתקיים לניהול כספי פנסיה לכ-2,300 עובדי חנ"י וגימלאיה, בהיקף כולל של כ-4 מיליארד שקל.

 

במכרז התמודדו מספר גופים והבחירה נעשתה על פי קריטריונים שונים, בהם איתנות פיננסית, תשואות ודמי ניהול. על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות יקים עבור חנ"י קופה ייעודית שתנוהל תחת חברת הלמן-אלדובי גמל ופנסיה, בניהולו של איתי ברדה. המכרז הינו לחמש שנים עם אופציה להארכה.

 

אורי אלדובי ורמי דרור אורי אלדובי ורמי דרור צילום: יח"צ

 

הקמת הקופה מחייבת, בין היתר, חתימה על הסכם ניהול מול חברת חנ"י, וקבלת אישורים, והיתרים נדרשים, ובכלל כך אישור הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון.

 

חברת נמלי ישראל מקימה, מפתחת ומשכללת את נמלי הים המסחריים בחיפה, באשדוד ובאילת ומופקדת על הקמת הנמלים החדשים: נמל הדרום באשדוד, ונמל המפרץ בחיפה, לתועלת המשק.

 

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, הנסחר בבורסה של ת"א, בניהולם של רמי דרור, המנכ"ל, ואורי אלדובי, היו"ר, ובעקבות הזכייה ינהל נכסים בהיקף של כ-57 מיליארד שקל. לאחרונה הושלם מיזוג פעילות הגמל של IBI לתוך פעילות הגמל של הלמן-אלדובי . קרן הפנסיה של בית ההשקעות הינה אחת מארבע הקרנות שזכו במכרז פנסיית ברירת המחדל של משרד האוצר .

 

עם הקמת הקופה, הכספים אשר מוחזקים כיום בחשבונות ייעודיים המתנהלים על שם חברת נמלי ישראל בנאמנות לטובת עובדים וגמלאים שחל עליהם הסדר פנסיה תקציבית, יועברו לקופה. הקמת הקופה מחייבת, בין היתר קבלת אישורים, רישיונות והיתרים נדרשים, ובכלל כך אישור הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x