$
הכסף

לאומי פרטנרס נפרדת ממימון ישיר עם תשואה של 300% ב-5 שנים

מדובר בפיתרון חלופי לקראת מחיקת שכבה בפירמידה של ביטוח ישיר אחרי שההשקעה של לאומי פרטנרס בביטוח ישיר בוטלה

רחלי בינדמן 20:4816.08.18

לאחר שעסקת ההשקעה של לאומי פרטנרס בביטוח ישיר בוטלה, בקבוצת ביטוח ישיר שבשליטת משפחת שנידמן מצאו פתרון יצירתי אחר בדרך למחוק שכבה בפירמידה.


 

לאומי פרטנרס תמכור לביטוח ישיר אחזקותיה בחברה הבת של ביטוח ישיר - מימון ישיר - בתמורה להקצאת 7.2% מהמניות של ביטוח ישיר. באופן זה יגדל ההון העצמי של ביטוח ישיר לקראת אפשרות לבצע הצעת רכש לאחזקות המיעוט או חלוקת המניות כדיבידנד בעין לבעלי המניות של צור שמיר המחזיקה בביטוח ישיר.

 

השווי הבסיסי לפיו נערכה עסקת ה-swap הוא 750 מיליון שקל עבור מימון ישיר, ו- 1.9 מיליארד שקל עבור ביטוח ישיר השקעות פיננסיות, מעט מתחת לשווי השוק הנוכחי שלה.

 

בנוסף, הסכימו הצדדים על מנגנון התאמה במשך 30 חודשים, שלפיו תהיה זכאית לאומי פרטנרס להקצאה נוספת של מניות ככל שתהיינה עסקאות מימוש במימון ישיר בשווי גבוה יותר, אם באמצעות עסקאות מהותיות ואם באמצעות הנפקה.

מוקי שנידמן מוקי שנידמן


 

לאומי פרטנרס השקיעה לראשונה כ-30 מיליון שקל בחברת מימון ישיר במרץ 2013, תמורת 20% ממניותיה לפי שווי אחרי הכסף של 150 מיליון שקל. ביולי 2015, במקביל להשקעה של 60 מיליון שקל של אלטשולר שחם בחברה לפי שווי אחרי הכסף של 312 מיליון שקל, החליטה לאומי פרטנרס לשמור על חלקה בחברה באמצעות השקעה של 12 מיליון שקל נוספים באותו השווי.

 

בהתחשב בדיבידנד שקיבלה בהיקף של כ-10 מיליון שקל במשך תקופת השקעתה, העלות המותאמת שלפיה רכשה לאומי פרטנרס כ-20% מהחברה הייתה כ-186 מיליון שקל, וכעת היא מממשת את אחזקתה, כעבור כארבע שנים וחצי, לפי שווי בסיסי של 750 מיליון שקל - תשואה מצטברת של יותר מ-300%. לאומי פרטנרס צפויה לרשום עם השלמת העסקה רווח לפני מס של כ-76 מיליון שקל.

 

את העסקה מטעם לאומי פרטנרס הובילו סער אבנרי, מנהל ההשקעות הראשי, עו"ד מיכל רבינוביץ', המשנה למנכ"ל והיועצת המשפטית,אלעד אביבי, מנהל השקעות בכיר, ומירב פישר אהרוני, אנליסטית בכירה. עו"ד אריאל עמינצח ועו"ד יעל וייס ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם וטל ליווה את לאומי פרטנרס בעסקה.

 

לאחרונה התבטלה עסקה במסגרתה תכננה קבוצת ביטוח ישיר להוריד שכבה בפירמידה דרך השקעה של לאומי פרטנרס, הפניקס ומורי ארקין.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x