שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

לאומי אחרי פועלים: יפתח מרכז מזומנים בנתניה

בניגוד למגמת צמצום הצניפים, בנק לאומי יפתח בקרוב מרכז מזומנים שיאפשר ביצוע פעולות פשוטות כמו הפקדת מזומן ותשלום שוברים ללקוחות שמתקשים עם הדיגיטל. בפועלים כבר הקדימו לעשות זאת אשתקד.

רחלי בינדמן 16:3012.08.18

בד בבד עם מהלכי ההתייעלות שמוביל בנק לאומי - צמצום סניפים ופרישה מוקדמת של עובדים, הבנק צפוי להודיע בקרוב על פתיחת מרכז מזומנים חדש בנתניה בנוסף למרכז שהקים באפריל האחרון בקריית המלאכה בת"א, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בסניפים פיזיים שבאים לתת מענה לצמצום הסניפים ולצורך של אנשים, בעיקר מבוגרים, לבצע פעולות פשוטות כמו הפקדת מזומנים, משיכת מזומנים, תשלום שוברים והעברות כספים. בנק הפועלים הקדים והקים מרכזי מזומנים כאלה ובפרט בנתניה כבר בספטמבר אשתקד.

 

בשנים האחרונות הבנקים הגדולים מובילים הליכי התייעלות שכוללים סגירת סניפים וצמצום עובדים וזאת על רקע שילוב של שתי סיבות מרכזיות: ראשית דרישות ההון המכבידות שהוטלו עליהם על ידי הפיקוח על הבנקים שאילצו אותם להתייעל כדי לשפר את יחס הלימות ההון ושנית וללא קשר הצורך בהליכי התייעלות כדי לשפר את יחס היעילות שלהם שהתאפשר בעיקר על ידי שיפורים טכנולוגיים כמו אפשרות של הפקדת צ'קים והעברת כספים דרך אפליקציות, ירידת השימוש במזומן ובאופן כללי מעבר של יותר פעולות לדיגיטל.

 

 

ארכיון ארכיון צילום: אוראל כהן

 

אלא שבפועלים הקדימו להבין ולאחרונה גם בלאומי כי ציבור הלקוחות, בעיקר המבוגרים שבהם, לא בשל למעבר הדיגיטלי המהיר הזה ועדיין נדרש לשירותים הבסיסיים דרך הסניף. במרכזי המזומן הבנקים אף מציעים שירותי הנחיה וליווי של קהלים מבוגרים למשיכת מזומנים דרך כספומט וכן הסברים למעבר לשימושים בכלים דיגיטליים.

 

בנק מזרחי טפחות למשל מינף את מהלכי ההתייעלות וצמצום הסניפים של פועלים ולאומי כדי להציג בידול דרך מיתוגו כבנק שדווקא מגדיל את הפריסה הסניפית שלו ומעניק יותר שירותים אישיים ללקוחות ולפועלים ולאומי אין ברירה אלא לתן מענה לקהל שטרם בשל לתמורות שעוברות על המערכת הבנקאית.

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x