$
הכסף

בכללית דורשים להקפיא את המכרז הסיעודי: הצעת הראל יקרה ב-30% מהפניקס

כללית תדרוש לצאת במכרז חדש בין המתמודדות שלא זכו, באופן שיאפשר לה להציב דרישות חדשות. התקווה שלה - שכלל ביטוח שהפסידה כעת במכרז הביטוח הסיעודי של מכבי תציע הצעה טובה יותר במכרז החדש

רחלי בינדמן 15:2805.08.18

חדשות משמעותיות במכרז הביטוח הסיעודי של קופות החולים: הבוקר (א') חשף "כלכליסט" כי חברת הביטוח הפניקס שבניהולו של אייל לפידות זכתה בשני המכרזים - זה של הכללית וזה של מכבי.

 

ואולם, מלכתחילה רשות שוק ההון דרשה מהמתמודדות להחליט באיזו מהמכרזים הן יעדיפו להישאר במידה ויזכו בשני המכרזים. זאת מכיוון שברשות לא רצו זוכה אחת לשני המכרזים בשל רצון להגביל את נתח השוק של החברות בתחום.

 

 

 

הפניקס בחרה במכבי, ולכן הזוכה במכרז מכבי היא הפניקס שעתידה להחליף את חברת הביטוח כלל כמבטחת הביטוח הסיעודי של מבוטחי הסיעוד של מכבי. לעומת זאת, כללית נותרה עם המכרז השני - זה של הראל.

 

אלא של"כלכליסט" נודע כי ההצעה שהציעה הראל במכרז לתמחור יקרה ב-30% מזו של הפניקס, ובכללית לא מוכנים לקבל את הזכיה במקום השני של הראל.

 

בכללית דורשים שהפניקס תבטח את מבוטחי הביטוח הסיעודי של הקופה, אלא שכאמור מצב זה לא מתאפשר על רקע תנאי המכרז ולפיכך מה שצפוי להיות הוא שכללית תדרוש לצאת במכרז חדש בין המתמודדות שלא זכו, באופן שיאפשר לה להציב דרישות חדשות ובתקווה שכלל ביטוח שהפסידה כעת את הביטוח הסיעודי של מכבי אולי תציע הצעה אגרסיבית יותר במכרז החדש. לפי הערכות, בהראל כבר הציעו את ההצעה הכי טובה שיכלו לתת ולכן לא צפויים לרדת יותר בתעריף. לפיכן, טרם פורסמו תוצאות המכרז של הכללית.

 

חשוב להדגיש כי בשלב ראשון של תעריפי הביטוח הסיעודי בקופות לא צפויים לרדת. ההבדל בין ההצעות יבוא לידי ביטוי בגובה הקרן של המבוטחים - קרן שאליה מועברות חלק מהפרמיות לטובת תשלומי תביעות עתידיים. קופה שתחליט שהקרן מלאה בעודפים, תוכל להשתמש בחלק מהסכום שבה כדי להוזיל את תעריפי הביטוח, אם תרצה בכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x