$
הכסף

פרסום ראשון

הפניקס זכתה במכרז הסיעוד של מכבי וגם של כללית, אבל מעדיפה את מכבי

ל"כלכליסט" נודע כי הפניקס זכתה גם במכרז שירותי בריאות כללית, אולם היות ואינה יכולה לבטח גם את עמיתי מכבי וגם את עמיתי כללית, היא בחרה במכבי. כללית צפויה לבחור בחברה אחרת

רחלי בינדמן 10:5605.08.18

חברת הביטוח הפניקס, בניהולו של אייל לפידות, זכתה במכרז לשירותי ביטוח סיעודי של מכבי שירותי בריאות וגם של שירותי בריאות כללית אולם היא מעדיפה את מכבי. היא אמורה לספק את הביטוח לעמיתי הקופה במקום כלל ביטוח.

 

 

 

מדובר במכרז תקדימי שבו לראשונה חברת הביטוח תיקח על עצמה רק חלק קטן בסיכון הביטוחי ותדאג בעיקר לתפעול וניהול התביעות, בעוד קרן של המבוטחים שאליה יופרשו חלק מהפרמיות, תהווה את עיקר הביטוח.  על המכרז התמודדו כל חברות הביטוח הגדולות ומדובר המכרז אסטרטגי מבחינתן.

 

 

מכבי שירותי בריאות מכבי שירותי בריאות צילום: אוהד צויגנברג

 

 

ל"כלכליסט", נודע כי הפניקס זכתה גם במכרז מכבי וגם במכרז שירותי בריאות כללית לאחר שההצעות שלה היו הכי טובות הן ברמת התמחור והן ברמת השירות והתשואות (אחד הפרמטרים שנבדקו הוא היכולת של ניהול קרן המבוטחים על ידי הזוכה והתשואות של הפניקס הן מהגבוהות בענף).

 

אולם מכיוון שהפניקס לא יכולה לבטח גם את עמיתי מכבי וגם את עמיתי כללית היא נדרשה מראש לבחור איזו קופה היא מעדיפה במידה והיא תזכה בשני המכרזים. הפניקס בחרה במכבי. כתוצאה מכך, קופ"ח כללית תידרש כעת לבחון את הזוכות הבאות בתור ולבחור את החברה שתספק עבורה את הביטוח הסיעודי לעמיתים. לכן, בשלב זה המכרז טרם הושלם בכל הקשור לכללית.

 

ל"כלכליסט" נודע עוד, כי רשות שוק ההון מעכבת את פרסום תוצאות המכרז בשל טענות שעשויות לעלות מצד קופ"ח כללית שתרצה אף היא שהפניקס תבטח את עמיתיה ולא הזוכה במקום השני אחריה (לפי הערכות מדובר בחברת הראל שביטחה עד כה את חברי קופ"ח כללית) על רקע התמחור העדיף שהציעה הפניקס.

 

סניף של שירותי בריאות כללית סניף של שירותי בריאות כללית צילום: יאיר שגיא

 

ברשות היו צריכים להיערך לתרחיש כזה מראש, מה שלכאורה נעשה כאשר הפניקס וכך גם יתר המועמדים נדרשו לציין איזו קופה הם מעדיפים לבטח במידה ויזכו בשתי הקופות. הפניקס כאמור בחרה במכבי. כעת עולה השאלה האם כללית תיאלץ לבחור בזוכה במקום השני.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x