$
הכסף

בלעדי לכלכליסט

מינויה של עו"ד מיה ליקוורניק לממונה על רשות שוק ההון מסתבך

גורם ממשלתי בכיר: "היא איננה עומדת בתנאי הסף". נציבות שירות המדינה: "תנאי הסף טרם גובשו ונבחנים יחד עם תיאור תפקיד". מנכ"ל האוצר: "הנציבות כנראה התבלבלה. כל עוד אני מנכ"ל האוצר תנאי הסף למנהלי אגפים לא שונו, לא משונים ולא ישונו עבור אף אחד. לא עשיתי פרה-רולינג על ליקוורניק"

אדריאן פילוט 11:0722.07.18

"כל עוד אני מנכ''ל משרד האוצר, תנאי הסף של בכירי משרד האוצר ומנהלי האגפים, לא שונו, לא משונים, ולא ישונו, עבור אף אחד ועבור אף מועמד. כנראה שהנציבות התבלבלה", כך מסר הבוקר מנכ''ל אוצר שי באב''ד בתגובה רשמית ל"כלכליסט" על רקע תגובותיה של נציבות שירות המדינה לפיה אין תיאור תפקיד מאושר לתפקיד ממונה על רשות שוק ההון והביטוח והוא נמצא בהכנה. מנכ''ל האוצר ביקש להבהיר כי התנאים ישנם והם לא ישונו.  

 

 

נזכיר כי בתחילת שנת 2017, ערב פרשיתו של נציב שירות המדינה הקודם, משה דיין, צוות בראשותו קבע תנאי סף ברורים לכלל בכירי משרד האוצר: 10 שנות ניסיון בתחומים המקצועיים הרלוונטיים (התחומים הוגדרו לפי המשרה), וכן 5 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בשירות הציבורי או בתאגיד בעל היקף עסקים משמעותי; או 10 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בשירות הציבורי או בתאגיד בעל היקף עסקים משמעותי, וכן 5 שנות ניסיון בתחומים המקצועיים הרלוונטיים לתפקיד-אחד מהשניים. התנאים גובשו יחד עם באב''ד שדרש ליצור אחידות בין תנאי הסף. היעדר תיאור תפקיד לא מאפשר את התחלת העבודה של ועדת האיתור שמונתה לפני כחודשיים. על אף שאין צורך בועדה כזו, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ביקש באופן חריג משר האוצר, משה כחלון, להקים אחת כזו על רקע רגישות התפקיד.

 

עו"ד מיה ליקוורניק. ממתינה להגדרת התפקיד עו"ד מיה ליקוורניק. ממתינה להגדרת התפקיד צילום: תומר יעקובסון

 

"כלכליסט" פנה לנציבות שירות המדינה אם השאלה האם התנאים שנקבעו בתחילת 2017 שונו או בדרך לשינוי ומשם נמסר בסוף השבוע כי " בכל פעם שמסתיימת כהונה של בעל תפקיד ומתפנה משרה כלשהי, נבחן העיסוק מחדש ומועבר לאישור מחדש, כמו בכל תפקיד". תשובתה של הנציבות העלה תהיות אם אין כאן כוונה להתאים את תנאי הסף למידותיה של ליקוורניק . בשיחה עם באבד הוא מהבהיר ואומר כי התנאים שנקבעו בתחילת 2017 הם אלו שיהיו תקפים גם כעת וכי תנאי הסף לא ישונו- גם אם יתברר ליקוורניק איננה עומדת בהם.

 

גורם ממשלתי בכיר מאוד מסר בסוף השבוע ל"כלכליסט" בסוף השובע כי ליקוורניק איננה עומדת בתנאי הסף וחסרת ניסיון בתחום הביטוח והחיסכון הפנסיוני- דבר שבהחלט עלול לסבך את המינוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x