$
הכסף

כאל: פשרה של 16 מיליון שקל בפרשת הסליקה של אתרי פורנו

זהו סכום הפיצוי אותו תידרש לשלם חברת הביטוח הזרה של כאל. מדובר בפרשה בין השנים 2009-2006

רעות שפיגלמן 16:0306.06.18

16 מיליון שקל - זהו סכום הפיצוי הענק שאותו תידרש לשלם חברת הביטוח הזרה של כאל, במסגרת הסדר פשרה בתביעה הנגזרת שהוגשה בפרשת הסליקה של אתרי פורנו שבה היתה מעורבת החברה.

 

 

 

בין בעלי התפקידים הבכירים, ניתן למנות את יו"ר כאל לשעבר שלמה זוהר, הדירקטורית לשעבר מיכל עבאדי-בויאנג'ו (כיום יו"ר פסגות) והמנכ"ל לשעבר בועז צ'צי'ק.

 

בניין ויזה כאל גבעתיים בניין ויזה כאל גבעתיים צילום: יובל חן

 

 

פרשת סליקת אתרי הפורנו, שבה הסתבכה כאל, התרחשה בין השנים 2009-2006. בין שנים אלה סלקה כאל אינטרנשיונל, חברת-בת של כאל, עסקאות של לקוחותיה, בניגוד לחוק, עם אתרי פורנו והימורים. העסקאות הגדילו את היקף הפעילות העסקית של כאל במיליארדים.

 

על רקע התפוצצות הפרשה, עזב צ'ציק את תפקידו כמנכ"ל החברה, והתפטרו ממנה מספר סמנכ"לים.

 

על רקע הפרשה, נפתחה חקירה פלילית נגד כאל, אולם ב-2016 סוכם על הסדר פשרה בין בעל השליטה בכאל, בנק דיסקונט, לבין הפרקליטות וכך נמנע קיומו של הליך פלילי. סכום של 85 מיליון שקל חולט מהחברה.

 

במקביל בעל מניות מיעוט בחברה, אריה רהב, הגיש בשם החברה (באמצעות עורכי הדין שלומי מושקוביץ ונתי פולינגר) תביעה נגזרת נגד נושאי המשרה בכאל באותה עת.

 

 

בניין ויזה כאל בגבעתיים (ארכיון) בניין ויזה כאל בגבעתיים (ארכיון) צילום: יובל חן

 

בתחילת השבוע אישר שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב מגן אלטוביה הסדר פשרה בתביעה הנגזרת שהוגשה בפרשה.

 

במסגרת ההסדר נקבע כי סך הפיצוי שתשלם חברת הביטוח יעמוד על כ-16 מיליון שקל (4.5 מיליון דולר). מתוך סכום זה יקבל רהב עצמו 260 אלף שקל, 2 מיליון שקל יקבלו עורכי הדין ואת היתרה תקבל חברת כאל.

 

הסדר הפשרה נוגע במישרין ל-16 נושאי משרה, שכיהנו באותה עת בחברה. מלבד עבאדי בויאנג'ו, צ'צ'יק וזהר נמנו בהסדר הפשרה גם שמותיהם של סטיבן גרינספן שכיהן כסמנכ"ל כאל וראש אגף הסחר, עובד דבי שכיהן כדח"צ בכאל, ישראל דוד שכיהן כדירקטור בכאל, נעם הנגבי שכיהן אף הוא כדירקטור בכאל ונושא משרה בדיסקונט, מנחם הספרי , שכיהן כדח"צ בכאל, אלי חוטר שכיהן כדירקטור בכאל ונושא משרה בדיסקונט, דב נווה כיהן כדח"צ בכאל , אילן שגב לשעבר משנה למנכ"ל בנק דיסקונט.

 

סיגל פתאל אז מנהלת המחלקה הכלכלית בכאל, שחר שגיב, סמנכ"ל הכספים אז בכאל, רונית פרוכטמן ראש אגף לניהול סיכונים אז בכאל, אירנה פורטניק כיום סמנכ"לית טכנולוגיות ותפעול, ורונית רובין שכיהנה כסמנכ"לית מערכות מידע.

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x