$
צרכנות פיננסית

קו מנחה הודיעה על כוונתה להכנס לתחום האשראי הצרכני והעסקי

החברה שצפויה לספק דירוגי אשראי לאזרחים החל מהשנה הבאה הודיעה כעת על כוונתה להכנס לפעילויות פיננסיות נוספות

רעות שפיגלמן 09:1305.06.18
קבוצת קו מנחה הציבורית שצפויה לספק דירוגי אשראי לאזרחים החל משנה הבאה, דיווחה אתמול (ב') על כוונתה להיכנס גם לפעילות פיננסיות נוספות ביניהן העמדת אשראי לעסקים ואשראי צרכני.

 

קו מנחה היא קבוצה ציבורית בשליטת יפעת תקשורת. היא מנוהלת על ידי שי מגל ופעילותה העיקרית כיום מתרכזת בהעברת שירותי מידע בורסאיים לצד שירותי מידע ממוחשבים בתחומי המיסוי והנדל"ן.

 

בכוונת החברה להשתמש בתשתיות המחשוב, כוח האדם ובייחוד במאגר המשתמשים והמנויים הרחב שלה שצורך את שירותי המידע הבורסאיים - מאגר משתמשים שיכול להוות בסיס לקהל לקוחות שיצרוך אשראי.

 

בנוסף לא פוסלת החברה אספקת שירותים שיווק פיננסיים לשחקניות פיננסיות אחרות שמעוניינות להרחיב את מאגר הלקוחות שלהן ולשווק הלוואות. בהודעת הבורסה מציינת החברה לצד העמדת אשראי גם פעילויות נוספות אפשריות שכוללות ממשקי עבודה מול חברות ביטוח ושוכרי דירות, כאשר החברה לא מוסרת בשלב זה פירוט מעבר להודעה שפורסמה.

  

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בשלב הראשון צפויה קו מנחה לפעול כסוכנות דירוג אשראי, באמצעות גישה שתהיה לה למאגר נתוני האשראי, שעל הקמתו פועלים בימים אלו בבנק ישראל.

 

בכוונת החברה להקים את הפעילויות הנוספות שצויינו או לפחות חלק מהן במהלך השנה הקרובה, תוך הגשת בקשה לרשות שוק ההון על מנת לקבל רשיון לפעול כגוף אשראי חוץ-בנקאי.

 

ביחס למאגר נתוני האשראי, תכליתו היא לראשונה לספק דירוג אשראי לאזרחים, בדומה לקיים בארה"ב למשל. נתוני המאגר יעובדו על ידי מספר לשכות שירות (אחת מהן היא קו מנחה) שיספקו דירוג למבקשי ההלוואות, עבור גופי מימון חוץ-בנקאיים, כמו גם לבנקים. המאגר צפוי להתחיל לפעול בתחילת 2019 כל עוד לא יהיו עיכובים.

 

המאגר צפוי לספק תמונה רחבה ומלאה יותר ביחס למבקשי ההלוואות, שכן כיום לא קיים סנכרון ושיתוף מידע בין כל גופי האשראי במשק . ולכן נוצר מצב בו משק בית מתמנף ונוטל על עצמו סיכון גבוה מדי תוך קבלת מימון ממספר גופים שונים במקביל, זאת מבלי שכל גוף מימוני כזה מודע להיקף ההלוואות והחובות הכולל של משק הבית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x