$
הכסף

הכשרה ביטוח מפסיקה שיווק ביטוחי מנהלים חדשים

חברת הביטוח תתמקד בשיווק ביטוחי חיים ופוליסות חיסכון. ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלו בוחנים בחברה למכור את תיק ביטוחי המנהלים הקיים ולהותיר רק את רכיב הפוליסות הפיננסיות ואת מכירת ביטוחי הריסק

רחלי בינדמן 11:0327.05.18

הכשרה ביטוח בניהולו של שמעון מירון ובשליטת אלי אלעזרא קיבלה החלטה אסטרטגית לצמצם את פעילות ביטוחי המנהלים שלה. ל"כלכליסט" נודע כי מירון הורה על סגירת מחלקת ביטוחי המנהלים, החברה תחדל לשווק ביטוחי מנהלים חדשים ללקוחותיה ותטפל אך ורק בתיקים הקיימים.

 

 

 

הכשרה מנהלת היום בתיקי ביטוחי המנהלים כ-11 מיליארד שקל, אך יותר ממחצית מהם מקורם בפוליסות חיסכון פיננסיות שאינן מוצר פנסיוני. מדובר במוצר השקעה פיננסי המתחרה בקרנות הנאמנות ובתיקים המנוהלים ובו הכשרה משתפת פעולה עם בתי השקעות מובילים כמו אלטשולר שחם, ילין, פסגות ומיטב-דש. בהכשרה קיבלו החלטה להפסיק לשווק ביטוחי מנהלים חדשים כמוצר פנסיוני המתחרה בקרנות הפנסיה וצמצמו את הפעילות כך שניתן שירות רק ללקוחות קיימים.

 

בעבר תכננה הכשרה להיות נושאת הדגל של התחרות בתחום ביטוחי המנהלים ולאפשר ניוד של פוליסות ביטוחי מנהלים ותיקות (שהונפקו עד 2013) עם מקדם קצבה מובטח, כפי שהתירה הממונה על שוק ההון דורית סלינגר. אלא שלבסוף משיקולים של היתכנות כלכלית ודרישות הון, החליטה לסגת מהמהלך.

 

 

שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה ביטוח שמעון מירון, מנכ"ל הכשרה ביטוח צילום: הכשרה

 

בהכשרה עוסקים בהצלחה בגיוס כספים לפוליסות החיסכון הפיננסיות, אך גם כאן הם ניצבים מול אתגר של תחרות מצד קופת הגמל להשקעה וכפי שנחשף ב"כלכליסט" סביב חשבון ההשקעה החדש שמקדם שר האוצר משה כחלון בשיתוף עם ח"כ רועי פולקמן - מוצר פיננסי חדש שיציע הטבות מס דומות לאלו של פוליסות החיסכון.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בימים אלו בוחנים בהכשרה את האפשרות למכור את תיק ביטוחי המנהלים הקיים ולהותיר רק את רכיב הפוליסות הפיננסיות ואת מכירת ביטוחי הריסק (ביטוח חיים טהור).

 

לאחרונה פועלים העובדים להקמת ועד עובדים יציג תחת ההסתדרות הלאומית.

 

גורם נוסף שאינו שבע רצון מהכשרה הם סוכני הביטוח. במקביל להחלטה להפסיק לשווק ביטוחי מנהלים חדשים, הכשרה גם הקימה פעילות דיגיטלית לשיווק ביטוחים כלליים כמו ביטוחי רכב, דבר שנתפש כאיום על הסוכנים.

 

מההסתדרות הלאומית נמסר: "עובדי הכשרה הודיעו שהם מתאגדים. השלב שלאחר ההתאגדות הוא הקמת ועד. כאשר עובדי הכשרה יכריזו יציגות, ההסתדרות הלאומית תלווה אותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x