$
הכסף

בית המשפט קבע: ישראמיינרס תמשיך לפעול בחשבון הבנק של אגוד עד לדיון שיתקיים בעוד כ-5 חודשים

ההחלטה מגיעה לאחר שהבנק החליט שלא לאפשר לחברת כריית המטבעות הקריפטוגרפיים לנהל חשבון ולקבל כספים מבורסת המסחר הישראלית Bit2C - שמקורם ממכירת מטבעות ביטקוין

רעות שפיגלמן 08:5223.05.18
בית המשפט המחוזי בת"א התיר אתמול (ג') לחברת ישראמיינרס, העוסקת בכריית מטבעות קריפטוגרפיים, להמשיך ולפעול בחשבון הבנק של החברה בבנק אגוד, במסגרת סעד זמני שניתן בהסכמת הצדדים.

 

 

 

מדובר במקרה השני החודש בו בהתערבות בית משפט נדרשים הבנקים שלא למנוע מחברות בתחום לפעול בחשבונות הבנק שלהן.

 

ביסוד המקרה בבנק אגוד עומדת החלטת הבנק שלא לאפשר לחברה לנהל חשבון ולקבל כספים שנתקבלו מבורסת המסחר הישראלית Bit2C - שמקורם ממכירת מטבעות ביטקוין מפעילות הכרייה, ובהמשך גם החלטת הבנק שלא לאפשר לחברה לפעול בחשבון.

 

מטבעות ביטקוין מטבעות ביטקוין צילום: MasterTux/Pixabay

 

באפריל שופט בית משפט השלום עמיעד רט נתן צו ארעי שאסר על הבנק לסרב לקבל או להחסיר תשלומים שהעבירה החברה מבורסת המסחר. בדיון שהתקיים אתמול בפני השופטת לימור ביבי קיבלו הצדדים את המלצת בית המשפט לאפשר לישראמיינרס להמשיך לפעול בחשבון הבנק עד לדיון שיתקיים בעוד כ-5 חודשים.

 

במקרה נוסף, מוקדם יותר החודש בית המשפט המחוזי בתל אביב המליץ לבנק הפועלים לקבל הפקדה של 195 אלף דולר (680 אלף שקל) שמקורם במכירת 20 מטבעות ביטקוין, זאת לאחר שהשתכנע כי אין מדובר בכספי הלבנת הון, ודחה את בקשת הבנק להוציא צו איסור פרסום בנושא זה. הבנק קיבל את המלצת השופט.

 

בנק הפועלים טען במשפט כי יש יסוד סביר לחשש כי מכירת הביטקוין קשורה להלבנת הון ומימון טרור מאחר שאין דרך לזהות את מקור הכספים בעסקאות מטבע וירטואלי.

 

מבנק אגוד נמסר בתגובה :"פעילות החברה, שמהותה הוסתרה מהבנק, נעשית בניגוד למדיניות הבנק בתחום הלבנת הון. לפיכך, הבנק עומד על הפסקת הפעילות וסגירת החשבון. מדובר בהסדר דיוני, במסגרתו אוחד הדיון בצו הזמני עם התיק העיקרי בהמלצת בית המשפט מטעמים של יעילות דיונית ומבלי לפגוע בטענות הבנק לגופן, וזכותו של הבנק לפעול לסגירת החשבון".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x