$
הכסף

בעקבות הורדת מרווח השיווק: סונול מבטלת את ההנחות למחזיקי כרטיס האשראי של ההסתדרות

לאחר שמשרדי האוצר והאנרגיה הפחיתו את מרווח השיווק של חברות הדלק - צעד שיפגע בהכנסותיהן - מודיעה סונול על ביטול ההנחות למחזיקי כרטיס האשראי של ההסתדרות. הנחות נוספות צפויות להתבטל

רחלי בינדמן 13:0316.05.18

עשרות אלפי חברי מועדון שמחזיקים בכרטיס האשראי 'ביחד בשבילך' של ההסתדרות, שהונפק על ידי חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, קיבלו אתמול הודעת סמס מתסכלת שלפיה ההנחה בתדלוק בתחנות סונול בהיקף של 23 אגורות על תדלוק מלא ו-5% בחנויות הנוחות יסתיימו ב-22 במאי. לפי ההודעה, זאת "לאור החלטת חברת סונול לסיים את שיתוף הפעולה".

 

 

 

אין מדובר בהפתעה וחברות הדלק הבורסאיות כבר דיווחו בתחילת החודש על כך שהורדת מרווח השיווק (הפער בין מחיר רכישת הבנזין על ידי חברות הדלק לבין מחיר המכירה שלו בתחנות) תגרום להן לקצץ בהנחות ללקוחות.

 

טן, למשל, דיווחה כי "החברה מיישמת צעדים להקטנת הפגיעה ובכלל זה צעדי התייעלות וחיסכון, הקטנת הנחות וכו'". בדור אלון ציינו, כי החברה תבחן צעדים אפשריים להקטנת ההשפעות ובכללם נקיטת צעדי התייעלות וחיסכון, הקטנת הנחות ללקוחות וצעדים נוספים". גם פז פרסמה נוסח דומה.

תדלוק. ההטבה תתבטל תדלוק. ההטבה תתבטל צילום: שאטרסטוק

 

 

סונול היא חברה פרטית ולכן לא נדרשה לפרסם כזה נוסח. סונול צפויה לבטל הנחות למועדונים נוספים בעקבות קיצוץ במרווח השיווק. חיסכון של כל אגורה בהטבות מוסיף לרווח הגולמי של חברת סונול כ-5 מיליון שקל בשנה, כך שמדובר בחיסכון משמעותי, אם כי כזה שיקזז רק באופן חלקי את הקיצוץ במרווח השיווק שבוצע על ידי המדינה.

 

המהלך צפוי לפגוע באטרקטיביות של כרטיס המועדון של 'ביחד בשבילך' ובשימוש בכרטיס על ידי מחזיקי הכרטיס של לאומי קארד. עם זאת, מדובר בהטבה שרלוונטית בעיקר למתדלקים בתדלוק מלא ולא בתדלוק עצמי, שממילא משלמים 21 אגורות פחות מהמחיר המלא.

 

מההסתדרות נמסר בתגובה: "לאור החלטת משרד האנרגיה ומשרד האוצר על הורדת המרווח של חברות הדלק החליטו שלוש חברות הדלק הגדולות לבטל את מרבית הסכמי ההנחות שיש להן עם מועדוני לקוחות. ביטול ההנחה לחברי מועדון ביחד בשבילך הינו חלק מביטול ההנחות הגורף שבוצע לכלל המועדונים במשק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x