$
הכסף

המרוץ של ראובן קפלן לניהול כלל ביטוח

מנכ"ל עמידר ראובן קפלן, שימיו בתפקיד התאפיינו בשורה של מינויים מתמיהים, הוא אחד המועמדים לתפקיד הנחשק של מנכ"ל כלל ביטוח

רחלי בינדמן 08:0407.05.18
מנכ"ל עמידר ראובן קפלן, שימיו בתפקיד התאפיינו בשורה של מינויים מתמיהים, הוא אחד המועמדים לתפקיד הנחשק של מנכ"ל כלל ביטוח, במקום איזי כהן שהודיע על פרישה לפני חודשיים.

 

אם יזכה, ישוב קפלן למקום שהיה ביתו לפני שעבר לעמידר. קפלן כיהן אז כמשנה למנכ"ל כלל ביטוח ועמד בראש חטיבת הבריאות. יתר על כן, אביו אביגדור קפלן, היום מנכ”ל משרד הרווחה, ניהל במשך שנים את חברת הביטוח, תחילה כמנכ"ל ובהמשך כיו”ר. בתקופה זו עשה בנו את צעדיו אל הצמרת הניהולית של כלל.

 

מי שעומד בראש ועדת האיתור למינוי מחליפו של כהן בכלל הוא יו"ר כלל דני נווה, שהחליף את קפלן בכיסא היושב ראש ביוני 2013, שנתיים לפני עזיבתו של קפלן הבן לטובת ניהול עמידר.

ראובן קפלן ראובן קפלן צילום: תומריקו

 

 

לנווה ולקפלן האב היסטוריה ארוכה יחד, המעוררת שאלות בדבר יכולתו של נווה להתערב במינוי בנו. ההיכרות של נווה עם קפלן האב החלה עוד בתקופה שבה כיהן נווה כשר הבריאות, וקפלן עמד בראש קופת חולים כללית. ב־2007, אחרי פרישתו של נווה מעיסוקיו הפוליטיים ובעת שקפלן ניהל את כלל, נווה הקים את קרן ההשקעות אגת המתמחה בהשקעות ברפואה. משקיע העוגן בקרן היתה לא אחרת מכלל ביטוח.

 

בשוק מעריכים כי קפלן פועל לסייע לבנו לזכות בתפקיד, אבל סיכוייו לזכות בו לא ברורים. הוא מתחרה במועמדים חזקים כמו מוטי רוזן, לשעבר מנכ"ל מנורה מבטחים; יובל גביש, סגן בכיר בבנק דיסקונט; ענת לוין, מנהלת ההשקעות הראשית של כלל; דניאל כהן, ראש חטיבת הבריאות של כלל; אריק יוגב, מנכ"ל איילון; ואמיל וינשל, לשעבר משנה למנכל במגדל וקודם לכן מנכל איילון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x