שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
צרכנות פיננסית

לראשונה: הושק בישראל כרטיס חיוב נטען מראש של חברה פרטית

חברת פלוס קארד השיקה את הכרטיס בשיתוף עם מאסטרקארד העולמית. הכרטיס שאינו דורש חשבון בנק מיועד בעיקר ללקוחות חסרי חשבון או מוגבלים בחשבון ומאפשר העברת משכורת והטענה של מזומן

רעות שפיגלמן 20:0101.05.18

לפני ימים אחדים הושק בישראל לראשונה כרטיס חיוב נטען מראש (Pre-Paid) שאיננו משווק או מופץ על ידי גורם בנקאי בישראל. הכרטיס הושק על ידי חברת פלוס קארד בשיתוף עם מאסטרקארד העולמית. הייחוד שבכרטיסים מסוג פרי-פייד הוא שהשימוש בהם לא דורש חשבון בנק. זאת בניגוד לנחיצותו של חשבון בנק עבור שימוש כרטיסי אשראי הנפוצים בציבור כיום, שהם כרטיסי חיוב נדחה, כמו גם שכיחות נמוכה בהרבה של כרטיסים מסוג דביט (debit) בהם החיוב יורד מיידית מחשבון העו"ש.

 

 

שחר לנדאו מנכ"ל פלוס קארד שחר לנדאו מנכ"ל פלוס קארד צילום: אורלי לנדאו

 

כרטיסים מסוג זה מיועדים בעיקרם לפלח שוק של כמיליון איש בישראל שהם חסרי חשבון בנק או מוגבלים בחשבון. הכרטיס מאפשר לראשונה לא רק העברת משכורת על ידי המעסיקים אלא גם הטענה של מזומן - בנקודות הטענה מסויימות או בהעברה בנקאית מחשבון בנק של צד ג'.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

הכרטיס היה בפיילוט בחודשים האחרונים והוא הושק על ידי קבוצת פלוס קארד בניהולו של שחר לנדאו. הוא והוא מונפק על ידי הבנק האירופאי IDTFS.

 

לצידה של פלוס קארד שתי שחקניות נוספות בישראל מציעות כרטיסים מסוג זה. כך בנק ירושלים החל מנובמבר שנה שעברה להציע למעסיקים להעביר את המשכורות לעובדים באמצעות שימוש בכרטיס ייעודי שהבנק משווק, כרטיס שהוא כאמור איננו תלוי בקיומו של חשבון בנק כאשר גם הכרטיס שהשיק בנק י-ם הוא תחת מאסטרקארד העולמית. בשלב זה הכרטיס שמשווק בנק י-ם איננו מאפשר הטענת מזומן אולם בעתיד הלא רחוק צפויה להתווסף גם האפשרות הזו. המספרים אינם פומביים אולם ישנם לא מעט מעסיקים בישראל, בייחוד מתחומי הקבלנות והבניה, החקלאות וחברות כוח אדם המעסיקות עובדים זרים - שחתמו על הסכם מול הכרטיס שמשווק הבנק.

 

לצידן של פלוס קארד ובנק י-ם גם בנק הדואר מציע כרטיס מקביל. בנק הדואר לאחרונה השיק אפשרות של הטענת מזומן בכרטיס לצד האפשרות של העברת משכורת על ידי מעסיקים.

 

הכרטיס של פלוס קארד מאפשר במקביל שימוש באפליקציה המציגה את נתוני השימוש בכרטיס, כמו גם מוקד שירות למקרים של גניבה ואובדן.

 

ובנוגע לעלויות עבור מחזיקי הכרטיס הרי שדמי הכרטיס החודשיים נעים בין 9.90 שקל ל 24.9 כתלות בסוג הכרטיס, כמו גם עלויות המרת מט"ח שנעות בין 1%-2%. הטענת הכרטיס במשכורת החודשית מתבצעת תמורת עמלה של 2% כאשר ספיגת העלות - האם המעסיק סופג או העובד נתונה להחלטה בין הצדדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x