$
צרכנות פיננסית

חדש: מנהלי תיקי השקעות יוכלו לפעול דיגיטלית בחשבון הבנק של הלקוחות

עפ"י הוראת בנק ישראל, הלקוחות יוכלו למנות את מנהל התיק באופן מקוון הן אם מדובר במנהל אנושי והן אם מדובר ב"רובו אדוייזורינג" - ייעוץ השקעות המבוסס על אלגוריתמים

רחלי בינדמן 13:4009.04.18

בנק ישראל מסיר חסמים שיאפשרו ללקוחות לפתוח תיק מנוהל בבית השקעות מבלי להוציא את כספו מהבנק והלעביר אותו פיזית לבית ההשקעות ומבלי שיידרש להגיע בכלל לסניף הבנק לשם כך.

 

הלקוחות יוכלו מעתה ללא הגעה פיזית לסניף לתת ייפוי כוח למנהל תיקים לפעול בחשבון הבנק שלהם. עד כה הלקוחות היו נדרשים לפתוח חשבון בנק ייעודי נוסף תוך הגעה לסניף לצורך פתיחת התיק המנוהל ומתן ההרשאה למנהל התיקים. כעת הם יוכלו למנות את מנהל התיק באופן מקוון הן אם מדובר במנהל אנושי והן אם מדובר ב"רובו אדוייזורינג" ייעוץ השקעות המבוסס על אלגוריתמים. הלקוח יוכל למנות באופן מקוון מנהל תיקים מתוך המערכת הבנקאית או מחוצה לה – דוגמת בתי השקעות או חברות פינטק המספקות שירותי רובו אדוויזורינג.

 

ההקלות יעודדו תחרות על שירותי ניהול התיקים שכן הם יסירו חסמים פסיכולוגיים של לקוחות בשל הבירוקרטיה שהייתה קיימת עד כה בעת פתיחת החשבון. ההקלות התאפשרו בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית בתחום זיהוי ואימות מרחוק של הלקוח ובהמשך להקלות שנתן הפיקוח על הבנקים בתהליך פתיחת חשבון מקוון. התיקון מהווה צעד משמעותי בדרך לכך שהלקוחות יוכלו לבצע פעילות בנקאית מלאה מרחוק, ללא צורך בהגעה לסניף. התיקון מאפשר ללקוח למנות באופן מקוון מנהל תיקים, גם בחשבון שנפתח באופן מקוון. החתימה על הטפסים הרלבנטיים לצורך מתן ייפוי הכוח תעשה תוך קיום דו שיח חזותי בזמן אמת עם נציג הבנק, בדרך שתאפשר ללקוח לקבל את כל ההסברים שיידרשו על ידו בנושא.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

  

התיקון יאפשר פתיחת הפעילות בבנקים גם לגורמים חוץ בנקאיים, ובכך יקדם את התחרות בשירותי ניהול תיקים.

 

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "הפיקוח על הבנקים הגדיר כיעד את התמיכה בהגברת החדשנות והטכנולוגיה במערכת הבנקאית לצורך שיפור השירות ללקוחות והגברת התחרות. הצעדים עליהם הכרזנו היום הם חלק מהמגמה של הסרת חסמים בה נוקט הפיקוח על הבנקים במטרה לאפשר את הרחבת הפעילות הבנקאית בדיגיטל, והם יתמכו בהגברת התחרות בתחום ניהול תיקים, בהוזלת השירותים, ובשיפור הנוחות ללקוחות בצריכת השירותים הללו".

 

לאחרונה יצא בית ההשקעות פסגות עם מוצר חדש שיאפשר ללקוחות לפתוח חשבון מנוהל בבית ההשקעות עצמו תוך שימוש בכלים של רובו אדוויזורינג. כעת הלקוחות יוכלו להשתמש בשירות גם מבלי להעביר את הכסף פיזית לבית ההשקעות ותוך השארת הכסף בבנק ומבלי שידרשו כאמור להגיע לסניף. בתי השקעות נוספים שוקדים על מוצרים דומים וגם הבנקים מפתחים במרץ כלים של ייעוץ רובוטי כדי להתחרות על הכסף שהם עלולים לאבד לטובת בתי ההשקעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x