שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

בלעדי לכלכליסט

מועדון עמיתי קרנות השוטרים במכרז לחברות האשראי להנפקת כרטיס מועדון

מדובר בפוטנציאל של עד 150 אלף כרטיסי אשראי הכוללים את חברי המועדון עצמם ובני משפחותיהם. החתימה על הסכם מול אחת מחברות כרטיסי האשראי צפויה להתבצע בעוד כחודש ימים

רעות שפיגלמן 15:0222.02.18

לפני ימים אחדים יצא מועדון עמיתי קרנות השוטרים במכרז הפונה לחברות כרטיסי האשראי לצורך הנפקה לראשונה (מזה 50 שנה מאז הוקמה קרן קרנות השוטרים) של כרטיס אשראי חוץ בנקאי במסגרת המועדון. מדובר בפוטנציאל של עד 150,000 כרטיסי אשראי הכוללים את חברי המועדון עצמם, ובני משפחותיהם. המועדון כולל את קהל השוטרים, אנשי השב"ס וכיבוי האש, המשוייכים לכ-60 אלף בתי אב. חתימה על הסכם מול אחת מחברות כרטיסי האשראי צפויה להתבצע בעוד כחודש ימים.

 

כרטיס אשראי כרטיס אשראי צילום: שאטרסטוק

 

 

מהלך זה של קרנות השוטרים מגיע בתזמון  לא מפתיע, שכן באחרונה מפת שוק כרטיסי האשראי החוץ בנקאיים של המועדונים הצרכניים משנה לא מעט את פניה, על רקע ההיפרדות הצפויה של לאומי קארד וישראכרט מהבנקים המחזיקים בהם בשנתיים הקרובות (בנק לאומי בלאומי קארד ובנק הפועלים בישראכרט).

 

כאל, היחידה שתישאר תחת חסותו של בנק (דיסקונט 72%) ועל כן תמשיך להנות ממקורות מימון זולים (0.8%-0.9% ריבית). יתרון יחסי זה הוא שאיפשר לה להתחרות מול שתי חברות האשראי האחרות בהסכם המסחרי לתפעול מועדון האשראי של שופרסל ולהציע תנאים שלאומי קארד וישראכרט לא יכלו להציע או להסכים להם. עד לחתימת הסכם זה לאומי קארד התקשרה בהסכם עם שופרסל במשך למעלה מעשור, מה שמהווה אצלה כמחצית (500 אלף) מסך כמות הכרטיסים החוץ בנקאיים שלה.

 

לצד שופרסל, קבוצת פוקס חתמה בחודש שעבר עם לאומי קארד על הקמה ותפעול של מועדון לקוחות מבוסס כרטיס אשראי חוץ-בנקאי, כמו גם רשת יינות ביתן שהודיעה כי היא חוברת לישראכרט להשקתו של כרטיס אשראי חוץ בנקאי, במקביל למועדוני הלקוחות שמפעילה כיום יינות ביתן מול חברות אשראי נוספות.

 

מחזיקי הכרטיס לא יידרשו בתשלום כלשהו עבור הכרטיס עצמו והוא יקנה הנחות שונות במעמד החיוב, כרטיסים להופעות ואתרי בילוי והטבות נוספות.

 

בעבר, מה שנפסק בשנים האחרונות, חברות כרטיסי האשראי נהגו מיוזמתן להעניק לחברי קרנות השוטרים הנחות שונות במעמד החיוב והן הנפיקו כרטיס אשראי משלהן עם סימול של קרנות השוטרים. ואולם המהלך שנעשה כעת מטרתו לאגד את כל קשת ההטבות וההנחות שלהן זכאים חברי קרנות השוטרים תחת כרטיס אשראי אחד.

 

ניתן גם להניח שלאור התקופה ינסו בקרנות השוטרים גם להשיג תנאים עדיפים על פני הקיים כיום, מאותה חברת כרטיסי אשראי עמה יושג הסכם מסחרי לתפעול המועדון.

 

באוגוסט האחרון מועדון בהצדעה שבו חברים משרתי מילואים פעילים וחיילים משוחררים (עד 3 שנים מיום שחרורם) הודיע לחבריו כי יחייבם לממש הטבות שונות רק באמצעות תשלום בכרטיס אשראי משותף לחברת לאומי קארד. עד אותו מהלך ניתן היה לממש הטבות בכל כרטיס אשראי שהוא, והמהלך עורר תרעומת בקרב חלק מחברי בהצדעה. מנקודת המבט של צה"ל ומשרד הביטחון מטרת המהלך היתה לשדרג את ההטבות לחברי המועדון, ללא עלות.

 

לדברי רון אייזנברג, מנכ"ל קרנות השוטרים, "כוונת המועדון למקסם את ההכנסה הפנויה של עמיתיה ולהיות חלק מרשימת המועדונים הגדולים הפעילים גם בתחום כרטיסי האשראי וזאת בנוסף לתחומי הפנאי והרווחה".

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x