שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

בלעדי לכלכליסט

אלטשולר שחם השתלמות פתחה פער של 3.4% על ילין לפידות

נתוני נובמבר בענף קרנות ההשתלמות, שהגיעו לידי כלכליסט, חושפים כי בית ההשקעות מתקרב לתשואה דו־ספרתית מתחילת השנה ועקף את המוביל משנה שעברה — ילין לפידות. גם הקרנות של הראל והפניקס שיפרו עמדות וקפצו לתחילת הטבלה

רחלי בינדמן 07:0510.12.17

אם לא יחול שינוי משמעותי בשלושת השבועות הקרובים בבורסות בארץ ובעולם, קרנות ההשתלמות של אלטשולר שחם עתידות לסיים את 2017 עם תשואה שנתית של יותר מ־10%.

 

ל"כלכליסט" נודע כי התשואה המצטברת של קרן ההשתלמות של אלטשולר בין ינואר לנובמבר במסלול הכללי עמדה על 9.25% - התשואה הגבוהה בענף קרנות ההשתלמות. למקום השני הגיעה קרן ההשתלמות של אנליסט עם תשואה של 7.47%, וזאת אף שבנובמבר השיגה הקרן את התשואה החלשה בענף - 0.43%. במקום השלישי נמצאת קרן ההשתלמות של הראל עם תשואה של 7.15% מתחילת שנה.

 

בצד השני של הטבלה נמצאת קרן ההשתלמות של ילין לפידות, עם תשואה של 5.9% - פער של יותר מ־3% מהמצטיינת אלטשולר. ילין היתה מצטיינת התשואות של 2016 בטווח של השנה, שלוש השנים וחמש השנים. כתוצאה מכך נהנתה חברת הגמל של ילין מגיוסים חסרי תקדים של כ־1.5 מיליארד שקל בממוצע בחודש ממתחרים, בחודשים הראשונים של 2017. כלומר העמיתים שהצטרפו בתחילת השנה סובלים מביצועים חלשים מול המתחרים. אלא שהיחלשות הביצועים של ילין בשנה האחרונה החלה לבוא לידי ביטוי בחודשים האחרונים בהיקף הגיוסים מגופים מתחרים.

 

 

מהנתונים שבאתר משרד האוצר עולה כי אם עד יוני עמדו הגיוסים החודשיים של ילין ממתחרים על יותר ממיליארד שקל בחודש, מיולי נרשמת ירידה: 900 מיליון שקל ביולי, 700 מיליון שקל באוגוסט, 270 מיליון שקל בספטמבר ורק 8 מיליון שקל באוקטובר. אף על פי כן, ילין לא סיימה במקום האחרון, ששמור לקרן ההשתלמות של בית ההשקעות הלמן־אלדובי, עם תשואה מצטברת נמוכה מעט יותר, של 5.84% נכון לסוף נובמבר. קרן ההשתלמות של הלמן־אלדובי מנהלת רק 3.6 מיליארד שקל לעומת 22.4 מיליארד שקל המנוהלים בחברת הקרנות של ילין.

 

אלא שבקרב סוכני הביטוח ממשיכים להדגיש כי יש להסתכל על ביצועי הקרנות למשךך זמן. שקד וילנצ'יק, מנכ"ל משותף בקרני וילנצ'יק פתרונות פיננסיים, המשווקים בין היתר מוצרים פיננסיים ופנסיוניים של בתי ההשקעות וחברות הביטוח, אמר ל"כלכליסט" כי "אלטשולר שחם בשנה מצוינת, עם תשואה צפויה של יותר מ־10%, וזה בא לידי ביטוי בגיוס של כמיליארד שקל כל חודש. אך את קרנות ההשתלמות וקופות הגמל יש למדוד לטווח בינוני וארוך, מכיוון שמדובר במוצרי השקעה לטווח זה. בתקופות אלה ניתן לראות את ילין לפידות ואלטשולר שחם עם תשואה עודפת משמעותית מול המתחרים. זה בא לידי ביטוי בגיוס של 23 מיליארד שקל בשנה האחרונה לילין לפידות ולאלטשולר שחם.

 

וילנצ'יק הוסיף כי "ניתן לראות שגם חברות הביטוח הפניקס והראל שיפרו עמדות וממוקמות גבוה בטבלה, בעיקר בזכות השקעות נבונות בהלוואות פרטיות שהן ביצעו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x