שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

סלינגר: "לא מוכנה שיהיו עוד קשישים שברגע האמת יישארו ללא ביטוח סיעודי"

הממונה על שוק ההון והביטוח אמרה בכנס סוכני הביטוח באילת כי "הביטוחים הסיעודיים קצרי הטווח מסבים נזק למבוטחים"

רחלי בינדמן 21:0223.10.17

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר התייחסה היום (ב') שוב, לבעיית הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים וזאת במסגרת כנס לשכת סוכני הביטוח שנפתח היום באילת. "חשוב לי להבהיר שוב, כי הביטוחים הסיעודיים קצרי הטווח מסבים נזק למבוטחים. גם מבקר המדינה, יוסף שפירא, קרא להפסיק את שיווקם של הפוליסות במתכונתם הישנה, קצרת הטווח ולאפשר רק את שיווקם של ביטוחים סיעודיים קבוצתיים המעניקים פתרונות ארוכי טווח".

 

 

 

סלינגר הוסיפה עוד, שהבעיה הזו עומדת לפתחו של שר האוצר לאחר שיו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן איים להשבית את המשק אם אמנם הביטוחים הללו לא יחודשו בעוד חודש וחצי: "מדוע אני מתעקשת שלא לאפשר את שיווקם של הביטוחים קצרי הטווח? לפני כשלוש שנים ניגשו אלי זוג קשישים באחד הכנסים שבהם השתתפתי. בעיניים דומעות ובקול רועד סיפרו לי כי אחרי כ-20 שנה בהן היו מבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי, הודיעה להם חברת הביטוח על הפסקתו והם, בעשור התשיעי לחייהם, נשארו ללא ביטוח סיעודי. הם שאלו אותי מה לעשות? ואני זוכרת שעמדתי אז לפניהם בלב דואב. שניהם, כמו רבים אחרים נכנסו לליבי, ליוו אותי ברוחם תקופה ארוכה. גם הם עומדים מאחורי ההחלטה שלא להמשיך את הביטוחים האלה. אני לא מוכנה שיהיו עוד קשישים כאלה שבוטחו בביטוח קבוצתי וברגע האמת יישארו ללא ביטוח סיעודי"

 

סלינגר התייחסה לפתרון שהגתה לבעיה - מודל ביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח: "לכן יצרנו את המודל ארוך הטווח, וגם את האפשרות להצטרף לקופת החולים ללא חיתום. כל הארכה בביטוחים הקבוצתיים קצרי טווח הנוכחיים תחשוף מספר הולך וגדל של מבוגרים ללא כיסוי סיעודי במועד שהם הכי נזקקים לו".

 

סלינגר סיכמה: "מעל במה זו אני חוזרת שוב על חובתם של חברות הביטוח לנהוג בתום לב ולבוא במשא ומתן עם בעלי הפוליסות בביטוח סיעודי קבוצתי מתוך אחריות ציבורית, ובהתאם למתכונת החדשה".

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x