שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הכסף

העלייה בתוחלת החיים תגרום לפגיעה של 0.6% בלבד בקצבאות פנסיה של גברים

קצבאות הנשים לא ייפגעו - כך עולה מהבדיקה התקופתית של רשות שוק ההון, המסתמכת על נתונים שמסרו גופי הפנסיה. הצמצום בגרעונות הקרנות צפוי לקזז את הפגיעה בקצבאות הגברים

רחלי בינדמן 17:5307.09.17

בדיקה שנעשתה לאחרונה על ידי רשות שוק ההון מעלה שהעלייה בתוחלת החיים לא תפגע מהותית בקצבאות לפנסיה. הבדיקה שנערכת על ידי הרשות אחת לחמש שנים, מלמדת כי העלייה בתוחלת החיים תגרום לפגיעה קלה של 0.6% בלבד בקצבאות הפורשים הגברים לפנסיה ולא תשפיע כלל על קצבאות הנשים.  

מידי תקופה פונה רשות שוק ההון לגופי הפנסיה ומבקשת מהם נתונים על תקופת הפנסיה של הפורשים שלהם, במטרה לבדוק אם חלה עליה בתוחלת החיים. הבדיקה מתבצעת בעיקר על בסיס נתונים שנאספים על ידי קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים.

 

בבדיקה שהושלמה לאחרונה התברר כי חלה עליה מסויימת בתוחלת החיים של גברים שהביאה לצורך בקיצוץ קל בקצבאות שלהם. קיצוץ משמעותי יותר עלול היה לגרור ביקורת ציבורית, עד כדי מניעת הקיצוץ. קרנות פנסיה מבוססות על עקרון ערבות הדדית כך שגובה הקצבה משתנה בהתאם לעדכון לוחות התמותה ושיעור התמותה והתחלואה בקרב עמיתי הקרן.

 

 

 

בשורה טובה וצפויה מצד רשות שוק ההון היא עדכון תעריפי ביטוחי הנכות בקרנות וייקור שלהן לעומת התעריפים הקיימים. זאת לאחר שלפני 5 שנים הוזלו התעריפים בצורה משמעותית והתברר שהם אינם מכסים את העלות האמיתית של מקרי הנכות. כתוצאה מכך קרנות הפנסיה נקלעו לגרעונות וגרעו סכומים שצברו העמיתים בשיעור של בין 0.3%-0.5% בשנה. כעת ייפסק המצב הגרעוני, שכן התעריפים יותאמו כלפי מעלה - ובכך תאוזן הפגיעה הקלה האמורה בקצבאות הגברים.

 

חיסכון חיסכון צילום: שאסטרסטוק

רוצים לדעת מה מגיע לכם? לחצו כאן למדריך הזכויות המלא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x