$
הכסף

אפקט סלינגר: החל ממחר חברות הביטוח לא יספקו ביטוח אובדן כושר עבודה זמני לעובדים חדשים

כפי שנחשף בכלכליסט, סלינגר לא אישרה את תעריפי ביטוח אובדן כושר עבודה של חברות הביטוח והחל ממחר החברות לא יוכלו לשווק ביטוחי מנהלים חדשים. עובדים חדשים המצטרפים למקום עבודה עלולים להיוותר חשופים אם יחלו או יעברו תאונה עד שיוסדר החיסכון הפנסיוני שלהם מול המעסיק

רחלי בינדמן 15:3031.07.17

עובדים חדשים המצטרפים למקום עבודה עלולים להיות חשופים למקרה שיעברו תאונה או יחלו חלילה במחלה לפני שיספיקו להסדיר את תנאי הפנסיה שלהם מול המעסיק. חברות הביטוח הודיעו היום לסוכני הביטוח כי החל ממחר (1 באוגוסט) הן לא ישווקו יותר ביטוח אובדן כושר עבודה גם לעובדים זמניים.

 

כפי שנחשף בכלכליסט בשבוע שעבר, המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לא אישרה לחברות הביטוח את תעריפי ביטוח אובדן כושר עבודה בטענה שהתעריפים יקרים מדי. המשמעות היא שהחל ממחר לא ניתן יהיה יותר למכור פוליסות ביטוחי מנהלים ללקוחות חדשים שכן המשמעות תהיה למכור ביטוח מנהלים ללא רכיב ביטוח אובדן כושר עבודה. זאת עד אשר חברות הביטוח יגיעו עם המפקחת להסכמות.

 

אלא שההשלכות של המהלך של סלינגר עלולות להותיר חשופים עובדים חדשים שהצטרפו למקום עבודה ולא הספיקו להסדיר את תנאי החיסכון הפנסיוני שלהם.

 

הממונה על הביטוח דורית סלינגר הממונה על הביטוח דורית סלינגר צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

עד כה, דאגו סוכני הביטוח שעבדו מול מעסיקים לסדר לעובדים חדשים ביטוח אובדן כושר עבודה זמני חינמי שיכסה חשיפה שלהם בשבועות הראשונים לעבודה ועד שיבחרו במוצר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים), הכוללים רכיב ביטוח מאובדן כושר עבודה המקנה לעובד שאיבד את יכולת עבודתו שכר חודשי בגובה של כ-75% משכרו הרגיל.

 

סלינגר טענה כי עצם העובדה שלא ניתן למכור ביטוחי מנהלים או ביטוח אובדן כושר עבודה לא מותירה את העובדים חשופים, שכן הם יכולים לבחור בכיסוי דרך קרן פנסיה שבאופן מובנה במוצר כוללת הגנה מפני אובדן כושר עבודה. סלינגר, כך לפי הערכות, מנצלת את חילוקי הדעות בעניין התעריף כדי לייצר עדיפות למוצר קרן הפנסיה על פני ביטוחי המנהלים.

 

אלא שהיום הודיעו חברות הביטוח כי המשמעות של אי אישור התעריף היא שגם ביטוחים זמניים כאלו לעובדים חדשים לא ניתן לשווק. אם חלילה יקרה משהו לעובד החדש בשבועות הראשונים לעבודתו הוא עלול להיוותר ללא כיסוי.

 

הן חברות הביטוח והן סוכני הביטוח זועמים על המהלך של סלינגר. לטענתם מדובר במהלך בריוני שנועד להוציא מהשוק את ביטוחי המנהלים שדמי הניהול שלהם יקרים בעשרות ומאות אחוזים מקרנות הפנסיה. סלינגר מצידה טוענת כי התעריף שהוצע על ידי חברות הביטוח יקר מאד ומשאיר בידיהן ובידי סוכני הביטוח שמשווקים את המוצר רווח גבוה מידי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x