$
הכסף

בנק לאומי לחברות לניכיון צ'קים: הציגו רישיון או שחשבונכם יוקפא

ממכתב ששלח אתמול סניף של בנק לאומי בקרית המלאכה בתל אביב ושהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי הבנק דורש מחברות לניכיון צ'קים להציג בפניו רישיון מרשות שוק ההון החדשה, בהתאם לחוק שייכנס לתוקף ב־1 ביוני, ולא החשבון יוקפא

רעות שפיגלמן 08:0509.05.17

חשבונות הבנק של חלק מהעסקים שפועלים בתחום שירותי המטבע (נש"ם), כמו עסקים שמספקים למשל שירותי נכיון צ'קים, עלולים לגלות בקרוב שחשבון הבנק שלהם מוקפא. ממכתב ששלח אתמול סניף של בנק לאומי בקרית המלאכה בתל אביב ושהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי הבנק דורש מהעסקים האלו להציג בפניו רישיון מרשות שוק ההון החדשה, בהתאם לחוק שייכנס לתוקף ב־1 ביוני, ולא החשבון יוקפא.כיום פועלים נותני שירותי מטבע מתוקף של תעודת רישום. קבלת הרישיון מרשות שוק ההון החדשה, לפי החוק החדש, כרוכה בעמידה בסטנדרטים גבוהים יותר.

 

לפי ההערכה, בישראל ישנם 1,500 נותני שירותי מטבע בעלי תעודת רישום וקיים חשש כי חצי מהם לא יספיקו להגיש את בקשת הרישיון בזמן, בין היתר משום שביום ראשון בלילה עלתה לאוויר באיחור של שבוע מערכת מקוונת של האוצר שבאמצעותה ניתן להגיש לרשות בקשה לרישיון. ברשות שוק ההון לא התחייבו על מועד ספציפי שבו המערכת תושק.

 

מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח צילום: אוראל כהן

 

לדברי עו"ד אורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות', שמייצג עשרות נותני שירותי מטבע, "לפי הוראות החוק, נש"מ שלא יעמוד בדרישות לא יקבל את רישיון העיסוק וחשבונו יוקפא. מדובר בחיסול העסק, וזו לטעמי תוצאה מוגזמת ומרחיקת לכת".

 

 

עו"ד אורי גולדמן עו"ד אורי גולדמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x