$
צרכנות פיננסית

"הר הביטוח" האמיתי נגד המתחזה: אתר שהקים סוכן ביטוח עלול לבלבל את הגולשים

הפיקוח על הביטוח השיק אתמול באופן רשמי אתר שיאפשר לציבור לקבל תמונה של מפת הביטוחים שלו, הנקרא "הר הביטוח".

רחלי בינדמן 08:2004.04.17

הפיקוח על הביטוח השיק אתמול באופן רשמי אתר שיאפשר לציבור לקבל תמונה של מפת הביטוחים שלו, הנקרא "הר הביטוח". מדובר באתר שנועד לאפשר לציבור לקבל מידע על כל הביטוחים שברשותו ולאתר מצבים שבהם הוא נמצא בכפל ביטוח ואף לפעול להוזלת ביטוחים קיימים. האתר אף מאפשר לקבל מידע על ביטוחים שלא בוטלו של קרוב משפחה שנפטר. התוכנית להקמת האתר נחשפה ב"כלכליסט" ביוני אשתקד.

 

אלא שמתברר כי יש מישהו שרוכב על הפרסום של הפיקוח על הביטוח בעניין ומפרסם מזה תקופה אתר תחת שם זהה "הר הביטוח" ועד להשקת האתר של הפיקוח על הביטוח הופיע ראשון ברשימה בעת הקשת המונח "הר הביטוח" בגוגל. מדובר באתר שהקים סוכן ביטוח שלא חושף את זהותו ועלול לבלבל את מי שנכנס אליו לחשוב שמדובר בהר הביטוח הרשמי של הפיקוח.

האתר הרשמי של הפיקוח האתר הרשמי של הפיקוח צילום מסך

 

באתר מוצגת תמונתו של דני קושמרו, מגיש חדשות 2 בקטע מתוך החדשות שמדבר על הר הביטוח שהשיק הפיקוח על הביטוח. באתר נכתב כי "הר הביטוח בדומה לשירות הר הכסף הינו שירות מהפכני המאפשר לך לקבל דו"ח מפורט עם כל הביטוחים שהיו לך בעבר ושעדיין יש לך בהווה".

 

רק בכוכבית ובאותיות קטנטנות נכתב "אתר זה הינו אתר של גוף פרטי ולא של מדינת ישראל". במקביל באופן חשוד לצד הפנית הציבור למילוי פרטים כמו שם ותעודת זהות מסומנת בוי רובריקה שלצידה כתוב "אני מעוניין לקבל מידע שיווקי והצעות מיוחדות במייל ובסמס".

האתר המתחזה להר הביטוח האתר המתחזה להר הביטוח

 

בפיקוח על הביטוח חוששים מהטעיית לקוחות, במיוחד מכיוון שהאתר גובה מהם כסף עבור קבלת המידע ומדובר בסוכן ביטוח שמקבל עמלות על שיווק מוצרי ביטוח שהוא עשוי לשווק לפונים שעלולים להתבלבל ולחשוב שמדובר באתר הרשמי. ל"כלכליסט" נודע שבפיקוח שלחו אתמול מכתב אזהרה לסוכן זה באיום להתלות את רשיונו או לדרוש ממנו עיצום כספי אם לא יסיר הקישור לאתר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x