$
צרכנות פיננסית

בנק הפועלים יעניק הלוואה בתנאים מועדפים לעסקים לטובת הנגשתם לאנשים עם מוגבלויות

ההלוואה בהיקף של עד 50 אלף שקל תינתן בריבים של 3.1% ללקוחות הבנק ובריבית של 3.35% ללקוחות בנקים אחרים - וזאת במטרה לסייע לבעלי העסקים לעמוד בדרישות החוק החדש עד לתאריכי היעד שנקבעו

רעות שפיגלמן 15:3012.02.17
בנק הפועלים יעניק הלוואות בתנאים מיוחדים לבעלי עסקים לצורך המעוניינים לשפץ את בית העסק שבבעלותם ולהנגישו לטובת אנשים עם מגבלויות. ההלוואה תינתן עד לגובה של 50 אלף שקלבריבית של 3.1% (ללקוחות הבנק) או 3.35% (ללקוחות הבנקים האחרים). המטרה היא לסייע לבעל העסק לעמוד בדרישות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות עד לתאריכי היעד שנקבעו המחייבים את בעלי העסקים להנגיש הן את המבנים והן את השירותים הניתנים בהם. אי עמידה בהוראות החוק עלולה לגרור סנקציות משפטיות.

 

הבנק רואה במהלך זה אפשרות לבעל העסק להרחיב את מעגל הלקוחות שלו כמו גם תרומה לחברה. "עסק שיהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות ירוויח פעמיים", אמר מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו, "ראשית, הוא יוכל להרחיב את קהל הלקוחות שלו, ושנית – הוא יתרום בכך לחברה שוויונית וצודקת יותר בישראל. בנק הפועלים רואה בנושא הנגישות בראש ובראשונה סוגיה אנושית-חברתית, ואנו מאמינים שמחובתנו לסייע לבעלי עסקים לעמוד בדרישות להנגשת עסקיהם, ובכך לסייע לאוכלוסייה רחבה של אנשים עם מוגבלות בישראל".

 

מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו צילום: רון קדמי

 

האשראי מוצע לתקופה של עד 60 חודש, עם אפשרות לדחות את החזר תשלומי הקרן (גרייס) עד שלושה חודשים. שיעור הריבית: פריים פלוס 1.5% ללקוחות בנק הפועלים (או פרייים פלוס 1.75% ללקוחות שאר הבנקים).

 

המהלך של בנק הפועלים לקידום הנגשת עסקים מתבצע תוך שיתוף פעולה עם עמותת נגישות ישראל, עמותה שנוסדה על ידי יובל וגנר. העמותה מטפלת בנושא הנגישות לאנשים עם מוגבלויות מהיבטיו השונים, מסייעת, מלווה, מנחה ותומכת בעסקים, רשויות וארגונים בהליכי התאמתם לדרישות החוק ולהפיכתם לנגישים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x