$
צרכנות פיננסית

מבוגרים יוכלו לממן ביטוח סיעודי באמצעות החיסכון הפנסיוני

הממונה על שוק ההון פרסמה את הפתרונות המוצעים לבעיית הביטוח הסיעודי: ביטוח לאורך כל החיים ולא רק לגיל מבוגר, וביטוח סיעודי למבוגרים שייפלטו מהביטוח הקבוצתי המוזל שיבוטל

רחלי בינדמן 16:0120.12.16

דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון פרסמה היום (ג') את הפתרונות המוצעים לבעיית הביטוח הסיעודי. הפתרונות מציעים שני סוגי ביטוח סיעודי קבוצתי - אחד ארוך טווח ואחד ביטוח סיעודי למבוטחים מבוגרים שייפלטו מהביטוח הקבוצתי המוזל של מקומות העבודה בתום 2017 כשזה יבוטל.

 

סלינגר מציינת כי הערכה ראשונית של עלות הביטוח למבוגרים מצביעה על עלות חד פעמית של כמה עשרות אלפי שקלים לכיסוי נאות (אם כי לא מפורט מהו אותו כיסוי נאות). סלינגר עוד מציינת בחוזר כי סכום זה יוכל להיות משולם מהחיסכון בקופת גמל או ממקור חיצוני שניתנת עבורו הטבת מס.

הביטוח הסיעודי ארוך הטווח צפוי להיכנס לתוקף בשנת 2017, ונועד לשמור על זכויות המבוטחים לאורך כל חייהם. זאת בניגוד לביטוח הקבוצתי הקולקטיבי הקיים שהוא לזמן מוגבל ואמור להיות זמין עבורם בגיל מבוגר. התוכנית מנצלת את כוח המיקוח של הקבוצה. התוכנית מתקנת את הליקויים בביטוח סיעודי קבוצתי לטווח קצר שהם התקשרות לתקופה קצובה, והאפשרות לשני הצדדים שלא לחדש את החוזה ביניהם.

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: אלכס קולומויסקי

 

ביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים יאפשר לצרף גברים ונשים בגילאים 60-67. התוכנית מיועדת לציבור שלא רכש בעבר ביטוח סיעודי, כמו גם כרובד נוסף עבור מבוטחים קיימים. הצירוף יתאפשר ללא חיתום רפואי, תוך הבטחת כיסוי ביטוחי ראוי לכל חיי המבוטח.

 

במקביל, אפשרה הממונה להאריך את ביטוחי הסיעוד הקבוצתיים לתקופה מוגבלת עד תום 2017, על מנת לאפשר את יישום העקרונות של ביטוח קבוצתי ארוך טווח וביטוח סיעודי למצטרפים מבוגרים. הממונה תפעל לכך שוועדי העובדים וארגונים ימירו את הביטוחים הקבוצתיים הקיימים בתכניות ארוכות הטווח.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "אנו מגוונים את סל מוצרי הסיעוד, על מנת להבטיח למבוטחים כיסוי נגיש וזמין לכל חייהם. התוכנית לביטוח סיעודי קבוצתי ארוך טווח תממש את יתרונות הקבוצה ותאפשר חיסכון בעלויות והגברת כושר המיקוח, והביטוח למצטרפים מבוגרים מעניק פתרון לציבור שעד היום נשאר ללא ביטוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x