$
הכסף

מצמצמים נזקים: פגיעה ב-6,000 מבוטחים שבחרו קופת חולים אחרת

ל"כלכליסט" נודע כי בעקבות התקלה ברפורמת הסיעוד, המפקחת על רשות שוק ההון ביקשה מקופות החולים להתקשר למבוטחים כדי לשמור על זכויותיהם. מרבית הנפגעים מהטעות הם אנשים מבוגרים

רחלי בינדמן 08:3815.12.16

כ־6,000 מבוטחים בקופות החולים, שהחליטו לעבור לקופה אחרת ברבעון האחרון, נפלו בין הכיסאות ונותרו ללא ביטוח סיעודי. הסיבה, כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט": המבוטחים ביצעו את המעבר דרך סניף הדואר ולא באופן דיגיטלי, ובטופס המעבר לא נכלל סעיף המסביר כי ביכולתם לשמר את רצף הביטוח הסיעודי ולהמשיך אותו בקופה החדשה. זאת בהתאם לרפורמת פוליסת הסיעוד האחידה, שיצאה לדרך ביולי 2016 על ידי רשות שוק ההון ובמסגרתה נדרשו כל קופות החולים להציע לראשונה כיסוי זהה לביטוח הסיעודי שלהן, כשההבדל ביניהן הוא רק במחיר.

 

מבדיקת רשות שוק ההון, בראשה עומדת דורית סלינגר, עולה כי 6,000 המבוטחים שהגיעו לבצע את המעבר בסניפי הדואר ונפלו בין הכיסאות הם ברובם אנשים מבוגרים. כדי להתמודד עם הבעיה, פנו בשבוע האחרון אנשי הרשות לקופות החולים בבקשה כי יתקשרו למבוטחים ויציעו להם להצטרף לביטוח הסיעודי של הקופה החדשה, ללא חיתום רפואי ותוך שמירה על הוותק, או לחלופין ידרשו מהחברות המספקות את הביטוח לבצע את הטלפונים הללו מטעמן. חשוב להדגיש כי הסכמת קופות החולים נתונה לשיקול דעתן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x