$
הכסף

מתחם כספות פרטי בת"א

חב' בריקסטון חודרת לתחום פעילות הבנקים ותקים מתחמי כספות מאובטחים ברחבי הארץ. הכניסה תתאפשר על פי טביעת אצבע וסריקת פנים

עוזי בלומר 07:2603.09.16

מתחם כספות פרטי, ראשון מסוגו בישראל, נפתח ע"י חברת "בריקסטון" במגדל רובינשטיין בדרך בגין בת"א, בהשקעה של 1.5 מיליון דולר. המתחם ובו 2,400 כספות הוקם בקומת הקרקע של המגדל. בתוך הקומה נבנתה קוביית פלדה ובטון מזויין, שמצויידת באמצעי אבטחה טכנולוגיים, ומפוקחת ע"י מאבטחים חמושים.

לקוחות המתחם יעברו תהליך זיהוי לפי תעודות זהות או דרכונים, בנוסף לסריקות תוי פנים וטביעות אצבע. בגמר תהליך הזיהוי והרישום יוכל כל לקוח לגשת לכספת שלו, ולפתוח אותה באמצעות מפתח אישי ומפתח מאסטר שיימצא בידי מאבטח החברה.

 


 

המחיר היומי לשכירת כספת הוא 19 שקל, מחיר שכירות לשלושה חודשים הוא 790 שקל, המחיר לשנה הוא 1990 שקל, והמחיר לשלוש שנים הוא 4990 שקל. לקוחות החברה מקבלים ביטוח חינם בגובה של 5000 דולר, ויכולים להגדיל את סכום הביטוח על פי שווי תכולת הכספת. לשם השוואה, שכירת כספת עולה בבנק הפועלים 950 שקל לשנה, ובבנק לאומי 990 שקל לשנה.

לדברי דביר אינדיג, מנכ"ל בריקסטון, החברה זיהתה בישראל ביקוש לכספות, משום שהבנקים מצמצמים את מספר סניפיהם, וכך קטן מספר הכספות הזמינות לציבור. בכוונת החברה להקים ברחבי הארץ עשרה מתחמי כספות, בהשקעה כוללת של כ-15 מיליון דולר תוך שבע שנים.

 

בריקסטון פותחת מתחם כספות פרטי בת"א בריקסטון פותחת מתחם כספות פרטי בת"א צילום: דור מנואל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x