$
צרכנות פיננסית

לאומי חשף את הבנק הדיגיטלי שלו, בנק פפר - הכל באמצעות האגודל

בנק פפר מופעל באמצעות ממשק הטלפון הסלולרי ויכלול גם ממשק הדומה לווטסאפ. הוא מיועד ללקוחות פרטיים בלבד ויופעל החל מנובמבר

רעות שפיגלמן 08:3630.06.16

בנק לאומי חשף אמש (ד') לראשונה את המיזם הדיגיטלי שלו - בנק פפר PEPPER, במפגש במתחם WeWork בשרונה בתל אביב. בנק פפר מאפשר לציבור לנהל את ענייניו הבנקאיים באופן דיגיטלי מלא והוא מיזם הדגל של לאומי בתחום הבנקאות הדיגיטלית. הפתיחה הרשמית של הבנק לציבור תהיה בחודש נובמבר.

 

בנק פפר מופעל באמצעות ממשק הטלפון הסלולרי. הוא איננו מיועד לבעלי עסקים או לחברות - אלא רק ללקוחות פרטיים. בשלב זה הבנק לא יוכל להעמיד משכנתאות, ולמרות הדיגיטציה, הוא  ינפיק ללקוחותיו פנקסי צ'קים על פי דרישה.

 

הבנק יפעיל מוקד שירות דיגיטלי שיהיה פתוח 24/6 שיכלול גם ממשק הדומה לווטסאפ ובאמצעותו ניתן יהיה לצ'וטט עם הבנקאי ואף לשלוח לו אימוג'י ואנימציות. בשלב זה לא ניתן לנהל תיק ניירות ערך בפפר אולם מהלך זה נמצא בשלבי פיתוח. מערכות הליבה של הבנק הן נפרדות ועצמאיות מאלו של בנק לאומי.

אירוע השקת הבנק אמש בשרונה אירוע השקת הבנק אמש בשרונה

 

בשלב זה ניתן להירשם דרך אתר בנק לאומי לרשימת המתנה על מנת לפתוח חשבון. בפפר מקיימים כעת את שלב ה-family & friends על מנת לשפר ולשכלל את הממשק ובמקביל מתחילים לצרף משתמשים ממעגלים רחבים יותר.

 

תהליך 'הכר את הלקוח'

 

על מנת לפתוח חשבון בפפר נדרש לעבור תהליך זיהוי ותהליך 'הכר את הלקוח' כנדרש על פי בנק ישראל, תהליך שיארך כ-8 דקות בממוצע. רק מי שמלאו לו 18 שנה יוכל לפתוח חשבון, ומי שאין לו חשבון בנק בבנק כלשהו בישראל, לא יוכל להצטרף לפפר, בשל מגבלת רגולציה. ניתן יהיה לנהל בחשבון עד 300 אלף שקל ותהיה הגבלה על כמות הפעולות ליום עסקים בודד שיוכל בעל החשבון לבצע. לדברי צוות פפר, יש אפשרות להסיר את המגבלות בהמשך על פי תהליך מסודר.

 

בפפר מציינים שהאפליקציה תופעל רק באמצעות האגודל, בעקבות סקרים בנושא. עוד מציינים כי ניתן יהיה לקבל ריבית טובה יותר על חסכונות בהשוואה לריבית האפסית שמקבלים היום אך לא נחשפו נתונים מספריים.

 

בפפר מציינים כי שירותים בנקאיים כמו משיכה והפקדה מהעו"ש, העברה בין חשבונות, הפקדה ומשיכה מחסכונות ומפיקדונות, ופעולות נוספות ינתנו בחינם. לקוחות פפר יוכלו לקבל כרטיס אשראי ויזה שיונפק על יד חברת לאומי קארד.

 

במפגש נשאל צוות פפר מה ההבדל בין הבנק לבין לאומי-ישיר. הצוות השיב שללאומי ישיר אין מחלקת שיווק ומחלקת טכנולוגיה הנפרדת מבנק לאומי, כמו אלו שיש לפפר, ולכן ההבדל המהותי הוא בפעילותו של הבנק כבנק עצמאי.

 

שאלה נוספת התייחסה ליחסי הגומלין בין לקוחות לאומי ללקוחות פפר בהיבט של שיווק מוצרים בנקאיים ללקוחות. צוות פפר השיב: "לקוח של בנק לאומי הוא לקוח של בנק לאומי ולקוח של פפר הוא לקוח של פפר".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x