$
הכסף

פסגות ישקיע מיליוני דולרים בפלטפורמת ההלוואות הצרכנית בלנדר בתמורה ל-20%

עבור פסגות מדובר בדריסת רגל בתחום האשראי הצרכני וגיוון מקורות הרווח. מאז השקת המיזם בנובמבר 2014 הוענקו דרכו הלוואות בהיקף של 35 מיליון שקל

רחלי בינדמן ואסף גלעד 12:0905.06.16

לאחר משא ומתן ארוך שנמשך למעלה מחצי שנה סיכמו בית ההשקעות פסגות וחברת בלנדר, פלטפורמת הלוואות בין אנשים, על עסקה במסגרתה ירכוש פסגות 20% מפעילות בלנדר בישראל. כחלק מההסכם, יצרף פסגות נציג מטעמו לדירקטוריון. עבור פסגות מדובר בדריסת רגל בתחום האשראי הצרכני וגיוון מקורות הרווח. לפי הערכות פסגות שילם עבור העסקה מיליוני דולרים בודדים.

 

העסקה מהווה צעד אסטרטגי עבור פסגות שהכריז בעבר על כוונתו להיכנס לתחום האשראי הצרכני. ההשקעה בבלנדר מאפשרת לבית ההשקעות לבצע את המהלך באופן מהיר באמצעות השקעה בפלטפורמה קיימת. צעד זה מגוון את מקורות הרווח של פסגות ומרחיב את מגוון השירותים שהוא מציע ללקוחותיו.

 

חגי בדש חגי בדש צילום: נמרוד גליקמן

 

פסגות הינו בית ההשקעות הגדול בישראל המנהל נכסים עבור כמיליון לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים בהיקף של כ-190 מיליארד שקלים. בית ההשקעות פועל היום בתחום האשראי העסקי, וההחלטה להיכנס לאשראי צרכני באמצעות ההשקעה בבלנדר מצטרפת למתחרה הגדול שלו, מיטב-דש שהשקיע אף הוא בתחום פלטפורמת ה-P2P הצומחת דרך השקעה בחברת Elone.

 

חגי בדש, מנכ"ל פסגות מסר כי "בשנים האחרונות לאור כניסת הגופים המוסדיים לתחום האשראי העסקי אנו עדים לתחרותיות גוברת וירידה במרווחים. זאת לעומת שוק האשראי הצרכני אשר נשלט באופן דומיננטי ע"י הבנקים ומרווחי האשראי בו נותרו גבוהים. בתי ההשקעות הם מחוללי התחרות בתעשייה הפיננסית ויכולים להביא לבשורה צרכנית אמיתית גם בתחום זה. השילוב בין פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, לבין הטכנולוגיה המובילה של בלנדר הוא צעד אסטרטגי נוסף לשיפור מצבו של הצרכן".

 

ד"ר גל אביב, מנכ"ל בלנדר הוסיף, "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם פסגות, זהו צעד נוסף למיצובה של בלנדר כחוד החנית בתחום האשראי הצרכני בישראל. הטכנולוגיה שפיתחנו מגשרת ופותרת בעיה של היעדר מידע על לווים בישראל, ובפסגות זיהו את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה ובבלנדר עצמה. אנו מציעים פתרון מהיר, אטרקטיבי וטכנולוגי המהווה אלטרנטיבה אמיתית לאשראי היקר הניתן על ידי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי".

 

בראש בלנדר עומדים היזמים - ד"ר גל אביב, בועז אביב, וברק גור. בין חברי הדירקטוריון דורון אביב, גיורא עופר, דב קוטלר, ד"ר משה אולשבסקי ואלון ליפשיץ. משרדי החברה ממוקמים ברמת גן והיא מעסיקה כ-30 עובדים בישראל ומחוץ לה. בלנדר ישראל הינה חברת בת של בלנדר, המרכזת את פעילות הP2P בישראל.

 

מיום השקת הפעילות בנובמבר 2014 ועד עתה, מדווחת החברה על מתן הלוואות בהיקף של כ-35 מיליון שקל על ידי אלפי מלווים.

 

בשנה שעברה סיימה החברה גיוס הון בהיקף של 5 מיליון דולר, בהובלת קרן ההון סיכון בלמברג קפילטל. כספי ההשקעה נועדו לממן התרחבותה של בלנדר במדינות מערב אירופה ואמריקה הלטינית. כחלק מאסטרטגיית הצמיחה הבינלאומית של החברה, בלנדר סימנה לה למטרה לפעול במדינות הסובלות מריכוזיות אשראי ומחסור בכלים לדירוג אשראי צרכני.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בנק ישראלי גדול בחן ביצוע השקעה בבלנדר כבר בשנה שעברה, אך זו נפלה לאחר חילוקי דעות בתוך הבנק. בלנדר פעילה בסצנת חברות הלוואות ההמונים בישראל לצד eLoan, Traya ו-BTB. לפי סימילרווב, היא נחשבת לאתר הלוואות ההמונים הגדול ביותר בישראל מבחינת תעבורת גולשים, ואחריו eLoan ו-Tarya במקומות השני והשלישי בהתאמה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x