$
הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים 2016

"העסקים הקטנים והבינוניים מספקים כ-77% מהמשרות החדשות במשק"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר את הדברים בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט". לדבריו כ-70 אלף עסקים מסוג זה פועלים כיום בת"א וישנה עלייה של20% במתעניינים בפתיחת עסקים חדשים

רפאל קאהאן 16:1128.03.16

"אני שמח לומר כי יש לעיר שלנו חיבה לא מוסברת לעסקים קטנים ובינוניים - אולי כי גם העיר שלנו קטנה ובינונית", כך פתחא דבריו ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, את המושב המוניציפלי של הודה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט" שנערכת היום (ב'). לדברי חולדאי: "עסקים אלה תורמים כ-77% מהמשרות החדשות שנוצרות במשק ועומדים מאחורי הרוב המוחץ של החידושים במשק"

 

נושא התמיכה המוניציפלית בעידוד עסקים קטנים ובינוניים עומד מזה מספר שנים במרכז השיח הציבורי שנוגע לפעילותם. אחת הטענות העיקריות של בעלי עסקים הייתה מאז ומתמיד ההתמודדות מול הרשויות ביומיום.

 

עם כ-70 אלף עסקים קטנים ובינוניים - תל אביב-יפו מובילה כיום עם מספר העסקים הפעילים גם ביחס לערים כמו ירושלים וחיפה. לצד הטענות הידועות שגם חולדאי התייחס אליהן בבדיחות הדעת שהדרך היחידה להקים עסק קטן בעיר היא להתחיל עם עסק גדול, ראש העיר דווקא מראה על גידול קבוע בתחום בתל אביב. בנוסף הוא רואה בעידוד עסקים את אחת המטרות העיקריות של העירייה.

רן חולדאי. 70 אלף עסקים פועלים בעיר רן חולדאי. 70 אלף עסקים פועלים בעיר צילום: צביקה טישלר

 

"אנחנו עוסקים באיזון הזה יומיום", התגאה חולדאי. "אבל העירייה עובדת לא רק מול העסק אלא גם לצידו. היא זו שמעודדת את פתיחתם על ידי יצירה של אזורי פעילות וכן על ידי ייזום של פעילויות תרבותיות שמהוות מוקד משיכה עבורם".

 

חולדאי המשיך: "כל אזורי המסחר של העיר מותאמים לפעילות העסקית של המאה ה-21. יש עלייה של 20% במתעניינים בפתיחת עסקים בשנים האחרונות". לדבריו, עיריית תל אביב משקיעה מאמצים רבים ביצירת הזדמנויות עסקיות. "לעירייה יש מערך שלם שעוסק בכך, לעיר יש מנהלת ייעודית שעוסקת בעידוד של עסקים קטנים ובינוניים עוסקת בכך מזה 4 שנים", התגאה חולדאי. " 70 אלף עסקים פועלים בעיר והשרידות שלהם בתל אביב היא הגבוהה בארץ", אמר ראש העיר.

 


בטל שלח
    לכל התגובות
    x